Ripple, MoneyGram’deki hisselerinin önemli bir kısmını satıyor

Ripple, para transferi şirketi MoneyGram’deki hisselerinin üçte birini elinden çıkarıyor. MoneyGram hisseleri bu yıl yüzde 260’ın üzerinde değer kazandı.

brad-garlinghouse (1)

Ripple, para transferi şirketi MoneyGram’deki hisselerinin üçte birini elinden çıkarıyor. CoinDesk tarafından aktarılan haberde, San Francisco merkezli şirketin şu anda 4 milyon MoneyGram hissesini satılığa çıkardığı ve bu hisselerin şirketteki tüm hisselerinin yüzde 33.3’üne karşılık geldiği belirtiliyor.

Satış sonrası Ripple, en az 3.22 milyon hisseye veya MoneyGram’in yüzde 4.44’üne sahip olacak. Şirkete önceden belirlenmiş bir fiyata hisse senedi satın alma hakkı veren varant da dahil edildiğinde Ripple, MoneyGram’in yaklaşık yüzde 11’ini elinde tutuyor olacak.

MoneyGram hisseleri, bu sene yüzde 260’tan fazla arttı

Ripple, MoneyGram hisselerini, 2019 yılının Haziran ayında o sıradaki fiyatlara göre önemli bir fark ödeyerek 4.10 dolardan satın aldı. MoneyGram’in hisseleri bu sene yüzde 260’ın üzerinde arttı ve Çarşamba gününü 7.42 dolardan kapattı. Dolayısıyla Ripple, satın alımda önemli bir fiyat farkı ödemesine karşın yatırımından ciddi bir kâr elde etmiş oldu.

Konuyla ilgili CoinDesk’e konuşan bir Ripple sözcüsü, “Ripple, MoneyGram’in dijital büyüme dönüşümünün gururlu bir ortağıdır. Bu, Ripple’ın MoneyGram International’daki yatırımından kâr elde etmek için alınan tamamen mantıklı bir mali karardır ve hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunu yansıtmıyor.” dedi.

Ripple’ın satıştan elde edilen gelirle ne yapacağı bilinmiyor. Sözcü, satışların halen sürdürdüğünü ifade etti.

Ripple MoneyGram’den 2019 yılının Kasım ayı itibari ile 50 milyon dolarlık hisse almıştı. Anlaşmanın bir parçası olarak MoneyGram ise XRP’yi para transferi kanallarında kullanacaktı. Şirket, geçen yıldan beri XRP’yi Avrupa, Avustralya ve Filipinler’de para transferi işlemleri için kullanıyor. Ripple, “pazar geliştirme ücretleri” adı altında ayrıca MoneyGram’e 52 milyon dolarlık XRP ödemesi yaptı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: