Ripple davacıları: SEC ile Ripple arasındaki yazışmaları açıklayın

ripple-sec

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’nin açtığı davanın ardından bir menkul kıymet olup olmadığı haftalardır tartışılan XRP konusunda, yeni bir gelişme daha yaşandı. 3 sene önce Ripple’a toplu dava açan davacı taraf, şirket ile SEC arasındaki yazışmaların açıklanmasını talep etti.

Bradley Sostack, Ripple’ın açıklamalarına güvenip XRP aldıktan sonra yatırımlarını zararına sattığı gerekçesiyle Ripple’a 2018’de dava açmıştı. Toplu davanın baş ismi olan Sostack ile avukatları ise 8 Şubat’ta mahkemeden Ripple ve SEC arasında 1 Ocak 2015 tarihinden bu yana birbirlerine gönderilen mail’lerin mahkemeye sunulmasını istediler.

Sostack özel, hatta ‘uygunsuz’ yazışmaların ise davayla ilgili olanlardan ayrıştırılmasını talep ederken Ripple ise, yazışmaların özel olduğunu öne sürerek bu talebi reddediyor. Sostack ve davacı taraf ise Ripple’ı, belgeleri sunmamak için “kurnazlık” yapmakla itham ediyor.

Konuyla ilgili dava için 25 Mart tarihine gün verildi.

CEO Brad Garlinghouse, SEC davasından önce kurumla bazı iletişimlerinin olduğunu ancak bunların, şu anki konunun dışında görüşmeler olduğunu belirtiyor.

Davacı taraf Sostack ise SEC ve Ripple arasındaki e-posta’ların çok önemli olduğunu ve XRP’nin menkul kıymet olup olmama durumunu sonuna kadar ilgilendirdiğini iddia ediyor.

Garlinghouse hem konuşup hem satmıştı

Mayıs 2018’de Ripple’a, perakende yatırımcılar adına toplu dava açan Sostack, şirketin kayıtsız olan bu token’ı yasa dışı şekilde insanlara sunduğunu belirtiyor. Garlinghouse bir dönem televizyon kanallarına çıkarak XRP fiyatı ve piyasa değeri hakkında pozitif yorumlarda bulunmuş hatta trilyonlarca dolarlık bir piyasa değerinden bahsetmiş ancak bunları yaparken de ciddi satış hareketlerinde bulunmuştu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: