Ripple CTO’su: XRP dağılımı beni endişelendiriyor

XRP yatırımcıları, Ripple’ın piyasaya XRP satışı yapmayı sürdürmesine isyan bayrağı açarken Ripple’ın CTO’su XRP dağılımından endişe duyduğunu ifade etti.

Ripple’ın XRP satışları ve merkezi bir yapıda olduğu iddiaları gündemde kalmayı sürdürüyor. Son aylarda XRP’nin fiyatı önemli ölçüde gerilediğinden dolayı, bazı yatırımcılar isyan bayrağı açtı. Bir grup yatırımcı, Ripple’ın XRP satışlarını durdurması için kampanyalar başlatırken bazıları da sert çatallanma ile tehdit etti.

Bir yandan Ripple’ın CEO’su da XRP satışlarının gerekli olduğunu belirterek topluluğu sakinleştirmeye çalıştı.

Tüm bunların ışığında Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz’dan dün ilginç bir çıkış geldi. Twitter’da takipçileriyle konuşan Schwartz, mevcut durumdan belli bir dereceye kadar endişelendiğini fakat özgür ve dürüst bir şekilde konuşamayacağından konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağını ifade etti. Schwartz ayrıca, XRP blok zincirinin özellikle merkeziyetsizlik ve güvenlik konularında geliştirilmesi için çeşitli fikirler üzerinde çalıştığını bildirdi.

CTO, Ripple’ın XRP arzının yarısından fazlasını kontrol etmesi tartışmaları hakkında şunları yazdı:

“XRP’nin dağılımı hakkında endişeliyim. Belli sebeplerden dolayı söylediklerime dikkat etmem gerekiyor ve bir konu hakkında özgür ve dürüstçe konuşamıyorsam genellikle fazla bir şey söylememeyi tercih ederim.”

11 milyar doları aşkın piyasa kapitalizasyonu ile en büyük üçüncü dijital para olan XRP, TSİ 11.55’te 0.258 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: