Ripple CEO’su: Bitcoin ile kahve almayı denemeyin, çünkü soğur

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Davos’taki bir röportajı sırasında Bitcoin ve Ripple hakkında açıklamalar yaptı.

Ripple CEO’su Brad Garlighouse, Davos’ta finans sektörünün hızlı değişimi hakkında konuştu. Garlinghouse, birçok konunun yanı sıra, Bitcoin’e ve şirketinin halka arz planlarına da değindi.

Garlinghouse, Bitcoin’in mikro ödemeler için uygun olmadığını bir kez daha tekrarladı. CEO, Starbucks’ta BTC ile sipariş verilmesi durumunda kahvenin soğuyacağını iddia etti.

Garlinghouse, “Starbucks’ta BTC kullanmak istemezsiniz, çünkü kahvenizi aldığınızda soğuk olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bitcoi , saniyede yaklaşık olarak yedi işlem gerçekleştirebiliyor. Bu, yaygın olarak kabul edilen bir ödeme aracı olmasının önünde önemli bir engel. Garlinghouse’ın şirketinin kripto parası XRP, saniyede 1500 işlem yapabiliyor ancak onun da merkeziyetsizlik problemleri var.

Bununla beraber, Garlinghouse, yine de Bitcoin’i bir değer deposu olarak görerek altın ile aynı kategoriye koyuyor.

Garlinghouse ayrıca 2020’de birçok kripto para şirketinin halka arz olmasını bekliyor. CEO, Ripple için ise “Önümüzdeki 12 ay içinde kripto para ve Blockchain alanında birçok halka arzlar göreceksiniz. Biz ilk veya son olmayacağız ama öncü tarafta olmamızı bekliyorum. Bu şirketimiz için doğal bir evrim.” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: