Ripple avukatı: XRP’nin ne için kullanıldığını SEC bile kabul etmiş durumda

Ripple’ın hukuk işleriyle ilgilenen ve şirkette baş hukuk müşaviri olarak görev alan Stuart Alderoty, SEC davasıyla ilgili Twitter’dan değerlendirmelerde bulundu. Hukuki süreçlerin zaman aldığını belirten Alderoty, “Sessizliğimiz iş yapmadığımız anlamına gelmiyor” dedi.

ripple-xrp

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’nin, Ripple‘a açtığı dava ile ilgili olarak şirketin hukuki işlerinden sorumlu avukat Stuart Alderoty, Twitter’dan XRP yatırımcılarına dava süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sessiz kalmalarının çalışmadıkları anlamına gelmediğini ve hukuk ekibinin kısa süre içinde gerekli açıklamaları yapacağını belirten Alderoty şu ifadeleri kullandı:

“SEC davasıyla ilgili hangi aşamada olduğumuzu soranlar için: Şu an için beklenmedik bir durum yok. Hukuki süreçler zaman alıyor. Sessiz olabiliriz ancak bu iş yapmadığımız anlamına gelmiyor. Hukuk ekibimiz kendilerini kısa süre sonra tanıtacak ver gerekli açıklamaları yapacaklar. Ardından da birkaç hafta içinde SEC’in kanıtlara dayanmayan suçlamalarına karşı ilk cevabımızı vereceğiz.

Şunu aklımızın köşesinde tutmakta yarar var: Müşterilerimizin, aslında XRP’yi 90 saniye veya daha az bir süre içinde fiat parayı XRP’ye çevirip, daha sonra bu XRP’leri karşı tarafa göndermek ve karşı tarafın da elde ettiği XRP’leri yerel paraya çevirmek için kullandığını SEC bile kabul etmiş durumda.

Bunun adı yeniliktir. Nokta. Dönüştürülebilir bir sanal paranın hikayesidir.”

Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, Ripple’a, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu gerekçesiyle dava açmıştı. SEC, Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Christian Larsen’i, ‘kayıt dışı’ dijital menkul kıymet ICO’su yoluyla 1.3 milyar doların üzerinde para toplamakla suçlamıştı. Ripple tarafı ise XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirtiyor.

XRP yeniden 0.30 doların üzerinde

Açılan davanın ardından XRP fiyatında çok ciddi bir düşüş olmuş Coinbase gibi büyük bir borsa bile XRP’nin alım-satım işlemlerini durdurmuştu. Öte yandan dün akşam Bitcoin’in 40 bin doların üzerine çıkmasıyla birçok altcoin’in dolar paritesinde yükselmesi ve XRP’nin de 0.30 dolar barajını aşarak bu gruba katılması dikkat çekti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: