Ripple, 45,000,000 dolarlık XRP satın aldı

Ripple, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, geride kalan üç ayda 45 milyon dolarlık XRP alımı yaptı.

Ripple, 2020 yılı üçüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Buna göre şirket, ODL (On-Demand Liquitidy) satışlarından 81 milyon dolar gelir elde etti. Karşılaştırma yapmak gerekirse, bir önceki çeyrekte ODL satışlarından elde edilen rakam 33 milyon dolardı.

Ek olarak Ortalama Günlük Hacim (ADV) de önemli artış gösterdi. Geride kalan çeyrekte ADV, yüzde 106 oranında artarak 404 milyon dolara ulaştı. 2020’nin üçüncü çeyreğindeki toplam XRP hacmi ise 37 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Ripple’ın Kredi Hattı ürünü ODL satışlarını artırdı

Ripple, yakın zaman önce “Line of Credi”, yani “Kredi Hattı” adı verilen yeni bir ürünü kullanıma sunuştu. Bu, ODL müşterilerinin XRP’yi doğrudan Ripple’dan krediyle almalarını sağlıyor.

Şirket, konuya ilişkin açıklamasında, “Kredi Hattı, ODL müşterileri tarafından test edildi ve ilk geri bildirimler son derece olumlu.” denildi.

Daha önce xRapid olarak adlandırılan ODL ödeme hizmeti, XRP’yi iki itibari para arasında bir köprü olarak kullanıyor. ODL müşterilerinin parayı tercih ettikleri para biriminde tutabilmeleri, eski ödeme yöntemlerine göre bir avantaj. Kredi Hattı’nın eklenmesiyle de ODL müşterileri sermaye yönetiminde daha fazla esnekliğe sahip oluyor.

Ripple, arz endişeleri nedeniyle XRP alıyor

“Programlı satış” olarak adlandırılan Ripple’ın piyasaya doğrudan XRP satması, XRP yatırımcıları için büyük hayal kırıklığı yaratan bir durumdu. Gelen yoğun eleştirilerden sonra Ripple bu uygulamayı 2019’un son çeyreğinde sona erdirmiş ve devam ettirmemişti.

Daha sonra şirket, bir önceki çeyrekten itibaren ikincil piyasadan XRP almaya başladı. Bunu piyasa sağlığını desteklemek için yaptığını belirten Ripple, XRP satın alımlarının sürebileceğini bildirdi. Şirket, son raporunda 45 milyon 550 bin dolarlık XRP alımı yapıldığını açıkladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: