Ripple, 2020’nin ilk ortaklığını duyurdu

Ripple, para transferi şirketi International Money Express (Intermex) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Intermex, şirketin RippleNet ve ODL çözümlerini kullanacak.

Ripple, dünyanın en büyük borsalarından Nasdaq’ta listelenen bir şirket olan International Money Express ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Intermex, öncelikle Latin Amerika ve Karayipler koridoruna odaklanan küresel bir para transferi şirketi. Ortaklık, Intermex’in ABD ve Meksika arasında daha hızlı ve şeffaf para transferleri için RippleNet’ten ve ODL’den faydalanmasını sağlayacak.

RippleNet, dünyanın dört bir yanından 300’ün üzerinde finans şirketinin yer aldığı Ripple’ın bir ödeme ağı.

ODL ise para transferlerinde doğrudan XRP’nin kullanıldığı başka bir Ripple çözümü.

Dünya Bankası’na göre Meksika, gelen havale bakımından dünyanın en büyük pazarına sahip üçüncü ülke. Ülke, geçen sene 36 milyar dolardan daha fazla havale aldı ve ABD, bölgede en yüksek para girişi sağlayan ülkelerin başında geldi.

Intermex, ABD’den Meksika’ya en büyük havale hizmeti sağlayacılarından biri ve yaklaşık 100,000 ödeme noktası aracılığıyla dünya çapında 30 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştiriyor. Şu anda şirket, ABD’den aralarında Meksika, Guetamala ve Afrika’dan dört ülkenin bulunduğu 17 ülkeye para gönderme olanağı sunuyor.

Intermex CEO’su Boby Lisy, yeni ortaklığın şirket için değerli olduğunu ve XRP’nin “en verimli” varlık olmaya devam ettiğini söyledi. Lisy, “Ripple ekibi ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz ve büyümeyi sağlamak, verimliliği artırmak için RippleNet ve ODL üzerinde yeni çözümler uygulamayı dört gözle bekliyoruz. XRP, çok düşük işlem ücretleri ile ödeme için en verimli dijital varlık olmaya devam ediyor.” dedi.

XRP’nin kullanıldığı ODL çözümü, ilerlemeye devam ediyor ve bugün itibari ile şu koridorlarda kullanılıyor: USD-MXN, USD-PHP, AUD-USD, AUD-PHP ve EUR-USD. Ripple, ODL koridorlarının 2020’de APAC, EMEA ve LATAM bölgelerinde artırılacağını açıklamıştı.

ODL çözümünü kullanan büyük şirketler arasında MoneyGram, GoLance, Viamericas ve FlashFX var. Yakın zaman önce MoneyGram CEO’su, şirketin Meksika’ya gerçekleştirilen transferlerin yüzde 10’unu XRP ile yaptığını söylemişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: