RBC: Bitcoin alacak sıradaki büyük şirket Apple olabilir

apple

Yatırım bankacılığı devi RBC’ye göre, piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketi olan Apple, kripto para sektörüne girerek Tesla’nın izinden gitmeli.

RBC analisti Mitch Steves, iPhone üreticisinin Apple Wallet’ı bir kripto para alım satım platformuna dönüştürmesi durumunda önemli bir büyüme elde edebileceğini söyledi.

Steves, müşterilere gönderilen notta, “Böyle bir cüzdan girişimi, şirket için net şeklide milyarlarca dolarlık bir fırsat gibi görünüyor.” dedi ve sınırlı Ar-Ge ile yıllık 40 milyar doların üzerinde gelir elde edilebileceğini ekledi.

Square ve PayPal gibi şirketlerin bu modeli gerçek bir işe dönüştürdüğüne vurgu yapan analist, Apple’ın böyle bir adım atması durumunda hemen pazar payı kazanacağını ileri sürdü. Bu noktada Steves, Apple’ın ekosisteminin rakipleri olabilecek şirketlere kıyasla gelişmiş güvenliğiyle öne çıkacağını düşünüyor ve son dönemde kripto para borsalarının yoğun taleple çöktüklerine dikkat çekiyor.

Steves ayrıca, Apple’ın bilançosuna Bitcoin veya başka bir dijital parayı eklemeyi düşünebileceğini belirtti. RBC analisti, bunun ‘Apple Exchange’e daha fazla kullanıcı çekeceğini ve Bitcoin fiyatını daha da artıracağını iddia etti. Aynı zamanda Apple’ın bu yolla alım satım platformu kurmanın maliyetini de çıkaracağı kaydedildi.

Apple hisseleri geçen yıl yaklaşık yüzde 70 oranında artış gösterdi ve geçtiğimiz aylarda müşterilerin hesaplarından doğrudan kripto para alıp satmalarına izin veren PayPal, bu girişimini duyurduğundan beri yüzde 40 değer kazandı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: