Pump-Dump Nedir

merhaba arkadaşlar,Pump-Dump nedir ?Nelere dikkat etmeliyiz işte bu konu hakkında bilmeniz gerekenler..

Pump, Türkçe anlamı pompalama şişirme yükseltme anlamına, dump ise boşaltma, indirme anlamına gelir.

birçok exchance sitelerinde bu pump / dump olayına şahit olabilirsiniz. Aşama olarak nasıl yapıldığına kısaca bakacak olursak;

1) Birden fazla kişinin oluşturduğu grup coin belirleyerek o coin’e yüklenmeye başlar(yüklenme derken satın alma, pump’ı tek kişi ile yapmak zordur, imkansız değildir. Yüklü BTC var ise neden olmasın?)

2) Satın alımlar arttıkça coin’in talebi de doğru orantı ile artacak ve bu da coin’in yukarı yönde fiyatını yükseltecektir.

3) Grup içerisinde hedeflenen rakama ulaşıncaya kadar alımlar devam ettirilirken bir yandan da satıştan emirler çekilir, alım tarafında dip rakamlardan alım emirleri girerek hedeflenen rakama ulaştırılır.

4) coin hedef fiyata gelince tüm grup tarafından bir anda satılmaya başlarken diğer yandan da alltan yazılan emirler kaldırılır. Bu işlem bir anda coin in fiyatını düşürür ve pump ve dump ekibi parasını cebine koyar.

Yukarıdaki 4 adımı takip eden herkes pump / dump yolu ile para kazanabilir, burada dikkat etmeniz gereken ise tatmin edici kar bulunca en hızlı şekilde coini elinizden çıkarmanız, çünki geç kaldığınız an coin düşecek ve siz aldığınız fiyata veremeyeceksiniz

Pump için kesinlikle  Telegram kullanıyor olmanız gerekir, kullanımı basittir hem cep uygulaması hemde windows uygulaması bulunuyor

yabancı Pump gurupları bu konuda daha başarılı olsada Türk Pumpçular için iyi değil,nedeni ise hem coin isminin geç ulaşması hemde bağlantı hızımız , bu konuda iyi anlaşabileceğiniz Türk Pump guruplarından birine üye olmak en güzeli,size tavsiye edebileceğim Pump gurubu ise ;aralarında yazılımcı,borsacı,bankacı,finansçı gibi 20 kişilik admin kadrosu ile yeni açılan Türk Pump gurubu :

?? ZeyPump ??

bu gurupta pump yapılacak coin,analiz edilmiş en uygun  coinler arasından oylama ile seçiliyor,yani gurup yöneticisi kafasına göre coin seçemiyor.

Buradan

Telegram ?? ZeyPump ?? gurubuna girebilirsiniz