PrimeXBT, Türk Lirası’nı duyurdu ve 18 yeni enstrüman ekledi

Kaldıraçlı dijital ve geleneksel varlık borsası PrimeXBT de küresel borsalarda süregelen Türk Lirası furyasına katıldı ve Türk Lirası’nı USD/TRY çifti ile listelemeye başladı. Borsa, Türk Lirası dışında da 18 yeni enstrüman ekledi.

Foreks, hisse senedi endeksleri, emtialar ve kripto paralar ile 1000 kata kadar kaldıraç oranları sunan Bitcoin tabanlı marj ticareti platformu PrimeXBT‘de artık Türk Lirası kullanılarak işlem yapılabiliyor.

Borsa, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar, NASDAQ ve NIKKEI gibi hisse senedi endeksleri, doğal gaz, Brent ve ham petrol gibi emtialar ile dünyanın en popüler foreks para birimlerinden oluşan varlık listesine Türk Lirası’nın yanı sıra çok sayıda yeni enstrümanı da dahil etti.

Uluslararası döviz piyasası, dünyanın en likit ve en çok işlem yapılan piyasası olma özelliği taşıyor. PrimeXBT, aralarında ABD Doları, Avro, İngiliz Sterlini, Japon Yeni, Kanada Doları, Avustralya Doları ile İsviçre Frangı’nın bulunduğu mevcut foreks para birimleri için yeni işlem çiftleri ve yeni para birimleri ekliyor.

Türk Lirası, USD/TRY çiftiyle listelendi

Prime XBT, büyüyen foreks para birimleri listelesine Türk Lirası’nı dahil ettiğini ilan etmekten onur duyuyor. Dünyanın en çok işlem yapılan 19. para birimi olan Türk Lirası, borsada TRY sembolü altında USD/TRY çifti ile listelendi.

PrimeXBT’ye eklenen yeni para birimleri ve çiftler şöyle:

Yeni Zelanda Doları (NZD)

 • YNZD/CAD
 • NZD/CHF
 • NZD/JPY
 • NZD/SGD
 • NZD/USD
 • AUD/NZD
 • EUR/NZD

Singapur Doları (SGD)

 • USD/SGD
 • EUR/SGD
 • GBP/SGD

Rus Rublesi (RUB)

 • USD/RUB

Mevcut para birimleri için yeni çiftler

PrimeXBT borsası, Kanada Doları, İsviçre Frangı ve Japon Yeni’ne dönük artan ilgiden dolayı, bu para birimleri için yeni çiftler ekledi. Bu çiftler şu şekilde:

 • CAD/CHF
 • CAD/JPY
 • CHF/JPY

Yeni hisse senedi endeksleri

Hisse senedi endeksleri, belirli bir bölge veya sektördeki ekonomik anlamda en önemli şirketlerin çoğunlukla piyasa değeri ile ağırlıklandırılmış bir birleşimini ifade eder. PrimeXBT borsası, SP500, NASDAQ, GER30, HK-HSI, AUS200, UK100 ve JAPAN 225’ten oluşan hisse senedi endekslerini genişletiyor.

Platforma eklenen yeni hisse senedi endeksleri şöyle:

 • Europe 50 (EUR50)
 • France 40 (FRANCE)
 • Wall Street 30 (DOWJ)
 • Spain 35 (SPAIN)

Yeni enstrümanlar, kullanıcılara kâr etmeleri için daha çok fırsat sunuyor

Yeni enstrümanlar, trader’lara hem kâr hem de portföy çeşitlendirmesi bakımından mümkün olan en büyük fırsatı sağlıyor.

Bir PrimeXBT yetkilisi, “PrimeXBT, gerçek anlamda küresel bir platformdur ve hedefimiz, kullanıcılarımıza mümkün olduğu kadar çok alım satım enstrümanı sunmaktır. 2020 yılında yeni araçlar, özellikler ve hatta alım satım için daha fazla enstrüman ekleyerek ürün hattını genişletmeye devam edeceğiz ve PrimeXBT’yi modern yatırımcılar için her şeyin bir arada olduğu bir çözüm haline getireceğiz.” diyor.

Tüm alım satım enstrümanlarında düşürülmüş minimum pozisyon büyüklüğü

Artık platformda mevcut olan yeni enstrümanların dışında PrimeXBT,  platformda listelenen diğer enstrümanlarda minimum pozisyon büyüklüğünü düşürdü.

Bu, başlangıç sermayesi az olan trader’lara daha önce erişemedikleri piyasalara kolaylıkla erişmelerini sağlayacak. Değişiklikten önce Brent petrol sözleşmesi için minimum işlem büyüklüğü 100 varildi fakat şimdi sadece 1 varillik işlem açılabiliyor. Yani, minimum işlem büyüklüğünün yaklaşık 8000 dolardan 80 dolara indirildi.

PrimeXBT, düşük, rekabetçi işlem ücretleri ve yeni eklenen, %50’ye varan indirimli işlem ücretleri sağlayan aşamalı indirim sistemi ile başlangıç sermayesi az olsa bile alım satımı basit ve erişilebilir kılıyor.

1000 kata varan kaldıraçla çok çeşitli dijital ve geleneksel varlıklar

PrimeXBT’ye eklenen yeni varlıklar ve indirilen minimum pozisyon büyüklükleri, yatırımcılara tek bir çatı altında en çok araç, en fazla varlık ve daha fazlasını sağlamak için tasarlanmış, gelişen bir platformdaki en son yenilikler.

Trader’lar, platformdaki yerleşik yazılımla tüm yeni enstrümanlarda teknik analiz yapabilir, kâr alma ve stop-loss gibi gelişmiş emir türleri ile riski yönetebilir, 1000 kata varan kaldıraçla yatırım getirilerini ve kârlarını artırabilirler.

Yeni enstrümanlarda en güncel piyasa verileri yeni PrimeXBT Telegram botuna uygulandı ve kullanıcılar geleneksel masaüstü arayüzü ile ya da borsanın iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla işlem yapabilirler.

PrimeXBT’ye yeni eklenen enstrümanlar hakkında daha ayrıntılı bilgiler borsanın blogu üzerinde yayınlandı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: