Popüler Youtuber, tesadüfen Bitcoin’den büyük kâr yaptı

Ünlü müzisyen ve Youtuber Alicia Dawn “Ali” Spagnola bundan birkaç ay önce resim projesi için 7 yıl önce gelen Bitcoin’i şimdi fark etti ve bununla ilgili bir video içeriği üretti.

Youtube’da 325 bin takipçisi olan Spagnola, uzun zamandır gelen talep üzerine insanlar için ücretsiz olarak resim yapıyor. Sanatın sürekli vârolması için ‘Ücretsiz resim’ projesi başlattığını belirten ünlü Youtuber, sanatının karşılığında bir ücret talep etmese de insanlardan gelen bağışları kabul ediyor.

2013’te Bitcoin göndermiş

2008’den bu yana, ‘Ücretsiz resim’ projesini devam ettiren Spagnola, 2013’te ise bir kişinin kendisine Bitcoin bağışı yapmak istediğini, kendisinin buna ilk başta şüpheyle yaklaştığını ancak karşısındaki kişinin ısrarları sonucunda ikna olduğunu belirten e-mail’leri de videosunda gösterdi. Kendisine Bitcoin gönderildiğini unutan Spagnola, 3 ay önce ise, seneler sonra bağış hesap linklerini kontrol ederken Bitcoin adresinin de bu hesaplar arasında olduğunu fark etti ve hesaba baktığında 1 BTC gördü.

11 bin doları görünce şoke oldu ama dokunmadı

Hemen borsalardan Bitcoin fiyatına bakan ünlü sanatçı, 11 bin dolarlık fiyatı görünce şoke oldu. Bugüne kadar talep eden kişiler için 2700’e yakın resim yapan Spagnola, 11 binlik 1 Bitcoin’ini bozdurmadı. Aylar sonra ise dün tekrardan borsadan rakamları kontrol eden sanatçı, 39 bin dolarlık fiyatı görünce bir kez daha gözlerine inanamadı. Bu kişi 2013’te bağış yaptığında ise Bitcoin 50 dolardı. Yani Spagnola’nın sanatı için 50 dolar ödemişti ancak bu rakam 8 sene sonra 40 bin dolar oldu!

Seneler sonra kendisine 1 BTC gönderen kişiye bir kez daha ulaşan Spagnola, ona kendisini ikna ettiği için teşekkür ederek, onun için büyük bir Bitcoin tablosu da resmetti.

Las Vegas’ta buluştular

Spagnola daha sonra bu kişiyle Las Vegas’ta buluştu ve ona yaptığı Bitcoin tablosunu hediye etti. Yıllar önce 50 dolarlık Bitcoin gönderen bu kişinin videoda görünmek istememesi ise dikkat çekti.

Ünlü Youtuber, videosunun altına yorum yapan 10 kişiye 50 dolarlık Bitcoin vereceğini açıkladı ve videonun altı binlerce yorumla doldu. Spagnola, kendisine gelen 1300 resim talebinin şu an sırada beklediğini ve eskisi kadar buna zaman bulamadığını da söyledi.

Ünlü Youtuber’lardan kripto para yatırımları…

Youtube’da 108 milyon abonesi olan PewDiePie de kripto paralar ve NFT’lere yatırım yaptığını söylemişti. 1 milyon aboneli Youtuber Andrei Jikh de Kasım ayında yaptığı açıklamada kripto varlıklara 100 bin dolarlık yatırımı olduğu bilgisini vermişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: