Popüler kripto para analistinin işlem başarısı sahte çıktı

Twitter’da popüler bir kripto para analisti, paylaştığı ekran görüntülerini işlemleri olduğundan daha başarılı göstermek için montajlamakla suçlandı. Analist, bu iddiayı kabul etti.

60 binden fazla takipçiye sahip popüler bir kripto para analisti, işlemlerini gerçekte olduğundan daha başarılı göstermek için çektiği ekran görüntülerini montajladığı iddiasıyla topa tutuldu.

“King” adlı bir Twitter kullanıcısı, paylaştığı ekran görüntüleri ile 14 Mart’ta Twitter’da kendini “1 numaralı kripto para analisti” olarak tanıtan Jacob Canfield‘ın işlemlerinin getirilerini gösteren görüntüleri sürekli olarak manipüle ettiğini ileri sürdü.

İddiaya göre, bu üzerinde oynanmış görüntülerin sonuncusu 13 Mart’ta paylaşıldı ve Canfield, montaj yaptığının ortaya çıkması üzerine bunu hesabından kaldırdı.

Dahası, Canfield, Twitter’da paylaştığı birkaç işlemi montajladığını itiraf etti ve bunu daha iyi görünmelerini sağlamak için yaptığını söyledi. Analist, bir daha asla yapmayacağını da vurguladı.

Canfield, bazı işlemlerini montajladığını böyle itiraf etti. Analist, bu tweet’i daha sonra sildi.

13 Mart’ta paylaşılan son gönderide Canfield’ın işleminin gerçek getirisi 7 BTC olmasına karşın bunu 15.59 BTC olarak değiştirdiği ifade ediliyor. King, elinde Canfield’a ait bu şekilde üzerinde oynanmış 10’dan fazla ekran görüntüsü bulunduğunu öne sürüyor.

Son olaylardan sonra analist, işlemlerini bundan sonra canlı olarak yayınlama sözü verdi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: