Popüler altcoin DeepBrainChain’de büyük skandal: Paranızı çaldık, biz dolandırıcıyız!

Bir dönemin popüler altcoin projelerinden biri olan DeepBrainChain’de kripto para topluluğunu şaşkına çeviren gelişmeler yaşanıyor.

Projenin resmi Medium hesabından Türkiye saati ile akşam saatlerinde “Paranızı çaldık” başlığıyla bir yazı yayınlanırken aynı dakikalarda 8 bini aşkın üyesi bulunan Reddit kanalında da “Biz dolandırıcıyız. Kusura bakmayın.” açıklamasına yer verildi.

İşte Medium ve Reddit’teki görünüm:

Altcoin projesinin Medium hesabındaki paylaşım
Altcoin projesinin Medium hesabındaki paylaşım
Reddit başlığı

Hack? Twitter hesabı ve resmi site sessiz

Bir yandan yaşanan bu durumun hack olabileceği değerlendiriliyor ancak hem Medium hesabı, hem de Reddit kanalında benzer açıklamaların yer alması kafalarda soru işaretleri yaratıyor. Tüm bunların üzerine projenin resmi Twitter hesabından henüz bir açıklama gelmemesi, şüpheleri artırıyor. DeepBrainChain’in Twitter hesabındaki en son hareket, bir hafta öncesine ait. Ek olarak resmi internet sitesi DeepBrainChain.org’da da şimdiye kadar olaya açıklama getiren bir metin yayınlanmış değil.

DeepBrainChain (DBC), bir dönemin popüler kripto para projelerinden biriydi. DBC, altcoin’lerin fiyat anlamında büyük patlamalar yaşadığı 2018 yılının Ocak ayında 0.64 dolara ulaşmış ve piyasa değerinde 600 milyon dolara yaklaşmıştı. Aynı altcoin şimdi 0.000725 dolar değerinde ve sadece 2.3 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

NEO platformunda çalışan DBC, 2017 yılının Aralık ayında gerçekleştirilen ICO’da 11.8 milyon dolar toplamıştı. Projenin kağıt üzerinde yazan hedefi, Blockchain tabanlı bir yapay zeka bilgi işlem platformu oluşturmaktı.

Parasal kriz olduğu ortaya çıkmıştı

Ocak ayında yayınladığımız bir haberde, DBC’de para krizinin baş gösterdiğini bildirmiştik. En yüksek seviyesinden bu yana değerinin yüzde 99.9’unu kaybeden kripto para projesinin CEO’su, finansman sıkıntısı nedeniyle ilerlemekte zorlandıklarını açıklamıştı. Proje, ICO ile elde edilen fonları boşa harcamak ve verilen sözleri yerine getirmemekle suçlanıyordu. İki yıldan çok daha fazla bir süre geçmesine rağmen projenin ana ağı hâlâ faaliyete geçirilememişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: