Poloniex’te kriz: Bitcoin rezervleri eriyor

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Poloniex’teki Bitcoin rezervlerinin her geçen gün düşüş kaydettiği tespit edildi.

Kullanıcılar, uzman pazarlamacı Justin Sun’un çabalarına rağmen kripto para borsası Poloniex‘i terk ediyor.

Bir süre önce TRON CEO’su Justin Sun tarafından satın alınan Poloniex’te işler iyi gitmiyor gibi görünüyor. Veri analizi şirketi Coin Metrics’in bildirdiğine göre, Poloniex’in Bitcoin rezervleri her geçen gün giderek azalıyor.

Aşağıdaki grafik, Poloniex’te tutulan Bitcoin miktarının son 18 ayda çöküş yaşadığını gösteriyor. Miktar, 2018 yılının Temmuz ayında 75,000 BTC’nin üzerindeyken son günlerde 25,000 BTC’nin altına geriledi. Özellikle Justin Sun’un borsayı satın alan yatırımcı grubunun bir parçası olduğunun ortaya çıkmasından sonra Poloniex’in rezervlerindeki erimenin hızlandığı belirlendi.

Kaynak: Coin Metrics

Bu arada CoinMetrics, API kullanıcılarının sayısı ile Bitcoin miktarındaki düşüş arasında net bir korelasyon tespit etti. Borsanın rezervleri, son 18 ayda yüzde 70’den fazla gerilerken API kullanıcılarının sayısında da benzer bir düşüş görüldü ve çevrim içi kullanıcıların sayısı yaklaşık 4000’e indi. Bu durum, borsanın daha az sayıda trader tarafından tercih edilmeye başlandığı anlamına geliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: