Peter Schiff, sahip olduğu tüm Bitcoin’i kaybettiğini açıkladı

Bitcoin’e yaptığı ağır eleştirilerle tanınan altın yatırımcısı Peter Schiff, şifresini unutarak sahip olduğu tüm Bitcoin’ini yitirdiğini iddia etti.

Ünlü altın yatırımcısı ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bugün sahip olduğu tüm BTC’lerine erişimini kaybettiğini ileri sürdü.

Ekonomist, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Bitcoin, Ether ve Bitcoin Cash sahibi olduğunu açıklamış ve Bitcoin fiyatı her ne olursa olsun elinde tutmaya devam edeceğini söylemişti. Schiff, bugün akşam saatlerinde bir Twitter gönderisi ile Bitcoin sakladığı kripto para cüzdanına erişimini kaybettiğini iddia etti.

Schiff, “Şimdiye kadar sahip olduğum tüm Bitcoin’i kaybettim. Cüzdanım bir şekilde bozuldu ve şifrem artık geçerli değil. […] Bitcoin sahibi olmanın kötü bir fikir olduğunu biliyordum ama bu kadar kötü olduğunun farkına hiç varamadım.” ifadelerini kullandı.

Kripto para topluluğunda genel kanı Schiff’in şifresini unuttuğu yönünde. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano da aynı görüşte ve “Sorumsuzsanız ve şifrenizi unutursanız e-posta hesabınıza da aynı şey olur.” diyor.

Bununla birlikte Schiff, şifresini unutmadığını söyledi ve Pompliano, Schiff’in Bitcoin’ini kurtarmasına yardım etmeyi teklif etti.

Bu arada Schiff, cüzdanını ShapeShift’in CEO’su ve kurucusu Eric Voorhees’in kurduğunu belirterek “O bile yapabileceği bir şey olmadığını düşünüyor.” dedi.

Birçok kişi cüzdanı kurduğu iddia edilen Voorhees’i kurtarma yedeği almamakla suçladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: