Peter Brandt: Bitcoin ‘aşırı alım’ kavramını yeniden tanımlıyor

bitcoin

Deneyimli piyasa analisti ve yatırımcı Peter Brandt’ten yeni bir Bitcoin yorumu geldi. Yılbaşından kısa süre sonra Bitcoin’in tarihsel olarak 3. büyük parabolik yükselişini yaşadığını belirten Brandt, şu anda piyasanın aşırı alım durumunda olduğunu belirtti ve “Bitcoin aşırı alım terimini yeniden tanımlıyor” dedi.

ABD’de kongre binasının basılması çıkan karmaşa adeta Bitcoin’e yaradı. Olayların yaşandığı saatlerde Bitcoin önce 36 bini, TSİ gece yarısından sonra ise 37 bin doları aşarak rekor tazeledi. Deneyimli borsacı Peter Brandt ise en büyük kripto parayla ilgili yorumlarına bir yenisi ekledi ve Twitter hesabından şu değerlendirmede bulundu:

“Bitcoin ‘aşırı alım’ konseptini yeniden tanımlıyor. Boğa piyasalarında aşırı alım olur ve bu böyle kalır. Büyük boğa piyasalarında da genelde aşırı alımlar olur. Tarihteki boğa piyasalarında da hep aşırı alımlar olmuştur. Grafikteki kırmızı oklar parabolik ilerlemenin orta noktasını gösterir.”

Kaynak: Twitter/PeterLBranda

Brandt bu tweet’in altında da 2017’deki bir başka tweet’inin ekran görüntüsünü koyarak “İşte 2015/2017 parabolik yükselişinin ihlali aşağıdaki gibidir” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: