Pentagon’dan Bitcoin senaryosu: İsyan, banka soygunları ve kriz!

ABD’deki askeri işlerle ilgili tüm resmî kurumların toplandığı kurum olan Pentagon’un bir savaş oyunu çıkardığı belirtildi. Oyunda, haklarından mahrum kalmış Z kuşağının devlete karşı isyan ettiği, şirketlerden ve kurumlardan para çaldığı ve bu fonları da Bitcoin’e çevirdiği görülüyor.

The Intercept‘te yer alan habere göre; ABD ordusunun harp okullarının üyeleri arasında oynanan bir oyunda Z jenerasyonuna karşı bir savaş yürütülüyor.

2018 Ortak Kara, Hava ve Deniz Stratejik Özel Programı ya da diğer adıyla ‘JLASS’, yorulmuş ve bıkkın gençliğin 2020’li yıllarda ABD’de bir ‘Zbellion’ başlattığını tasavvur ediyor.  (Z jenerasyonunun isyanını belirtmek için ‘Rebellion – isyan’ kelimesinin önüne Z hatfi konarak…)

Askeri tatbikat serilerinden oluşan JLASS, ABD ordusunun harp okullarında gelecek senaryoları üzerine kurduğu bir eğitim uygulaması. Haberde yer alan bilgilere göre, Z neslinin çıkardığı bu isyanın sebepleri 11 Eylül terörist saldırılarının yarattığı mutsuzluk ve güvensizlik hissi, Büyük ekonomik buhran ve fırsat eşitsizliği…

İsyan, büyük şehirlerdeki protesto gösterileriyle başlıyor ve daha sonra bir küresel siber kampanyaya dönüşerek adaletsizlik ve yolsuzluğu açığa vuruyor.

Çalınan paralar Bitcoin’e çevriliyor, ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

İsyanda yer alan kişiler; bankalar, kurumlar ya da Z neslinin sevmediği diğer şirketlerden para çalmak için sisteme kötü amaçlı yazılım yükleyebilecek kapasitedeler. Fonlar çalındıktan sonra ise Bitcoin’e çevriliyor. BTC’ler de gelir eşitsizliği yaşayan ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Aslında ‘Zbellion’ oyunun sadece küçük bir parçası ancak Pentagon’a göre, dünyadaki birçok bölgenin eğilimlerini tasvir eden bir bölüm.

Oyunda Afrikalı İslamist militanların ve Işid’lilerin olduğu senaryolar da mevcut ancak dikkat çeken nokta, oyunun ABD’de şu anda baş gösteren isyanlarla birlikte ortaya çıkması.

Siyahi Amerikalı George Floyd’un polis tarafından vahşice öldürülmesinin ardından ABD’de çıkan ve daha çok gençlerin oluşturduğu isyanlar kısa sürede küresel boyuta ulaştı. Hatta başkan Donald Trump, geçen hafta isyanları bastırmak için orduyu sokağa indirme tehdidini savurmuştu.

Oyunun geleceğe dair hepimize fikir vermesinin yanında, Bitcoin’in protestoları desteklemek için kullanılabileceğini de gösteriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: