PayPal, tek başına yeni Bitcoin arzının yüzde 70’ini emiyor

Pantera Capital’e göre PayPal, kripto para hizmeti sunmaya başladığından bu yana yeni BTC arzının yüzde 70’ini tek başına tüketiyor.

bitcoin (49)

Yakın zaman önce kripto para alım satım hizmetini devreye alan PayPal, yeni çıkarılan Bitcoin arzının yüzde 70’ini tek başına emiyor.

Kripto para yatırım şirketi Pantera Capital’in dün yayınlanan raporunda, PayPal’ın kripto para işlemleri için kullanılan itBit borsasının hacimlerinin patlama yaşadığı belirtildi. Şirket, “itBit hacmindeki artış, PayPal’da kripto para hizmeti başlatıldıktan sonraki dört hafta içinde piyasaya sürülen yeni Bitcoin sayısının neredeyse yüzde 70’inin PayPal tarafından satın alındığını gösteriyor.” diyor.

Bu durum aşağıdaki grafik ile ortaya konuluyor. Grafikteki beyaz çizgi, itBit’in işlem hacmini gösteriyor. Bu beyaz çizgi, Ekim ayının sonlarında çarpıcı bir şekilde yukarı yönde hareket etmeye başlıyor.

PayPal’ın New York’tan aldığı BitLicense ruhsatının gerekliliklerinden dolayı şirket, kullanıcılarının satın aldığı her BTC için 1’e 1 gerçek Bitcoin tutmak zorunda.

PayPal’ın kripto para hizmetleri, şu anda yalnızca ABD’de kullanıma sunuluyor. Şirket, gelecek yıl bunu daha fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor. Bunun da Bitcoin’de satın alım baskısını artırabileceği vurgulanıyor.

Pantera Capital’e göre “Büyüme devam ederse PayPal, tek başına birkaç hafta içinde yeni çıkarılan tüm BTC’lerden daha fazlasını satın almaya başlayacak.”

Şirket, kurumsal talebe dayanarak mevcut rallinin 2017’ye göre daha sürdürülebilir olmanın işaretlerini verdiğini belirterek bundan dolayı lider kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların da ötesine geçebileceğini kaydediyor.

Pantera ayrıca PayPal’ın yüzde 70 ve Square’in yüzde 40 ile toplamda üretilen BTC miktarından daha fazlasını satın aldığını belirledi. Square, geçtiğimiz aylarda bir rezerv varlık olarak 50 milyon dolarlık Bitcoin satın almıştı. Şirket, bunun dışında bireysel yatırımcılara Bitcoin alım satım olanağı verdiği uygulaması Cash App’teki talepleri karşılamak için de alım yapıyor. Cash App’in yeni çıkarılan tüm BTC’lerin yaklaşık yüzde 40’ını aldığı tahmin ediliyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: