PayPal CEO’su, kripto para planlarını açıkladı: “Bu daha başlangıç”

PayPal yetkilileri, kripto para hizmetlerinin 2021 yılında hızlıca büyeyeceğini bildirdiler. PayPal CEO’su, “Bu sadece başlangıç” dedi

paypal-ceo

PayPal CEO’su Dan Schulman ve bazı yöneticiler dün akşam firmanın 3. çeyrek kazançlarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, 2021 hedefleri için vârolan kripto para politikaları konusunda da bilgi verdiler.

PayPal’ın kripto para hizmetlerinin 2021 yılında hızlıca büyüyeceğini belirten yöneticiler, bu yılın ilk yarısında PayPal’a ait olan para transfer etme ve ödeme uygulaması Venmo’ya da kripto seçeneğinin geleceğini ve yine kripto paraların uluslararası müşterilere açılacağını söylediler.

Haftalık alım 15 bin dolara çıktı

CEO Schulman, şu anda ABD’deki müşterilerin sadece yüzde 10’unun PayPal’ın yeni kripto hizmetine erişimi olduğunu ve geri kalanın önümüzdeki iki ilâ üç hafta içinde bu araçları kullanabileceğini aktardı. PayPal 21 Ekim tarihindeki kripto para açıklamasının ardından ciddi şekilde ilgi gördü ve haftalık kripto para alma limitini 10 bin dolardan 15 bin dolara yükseltti. Schulman dünyada dijital kimliklerin artık hayata geçtiğini ve ödemeler ile finansal hizmetlerinin çoğunun dijital sistem üzerinden yürüdüğünü söyleyerek böyle bir ortamda PayPal’ın karşısına daha büyük fırsatların çıkacağı yorumunu yaptı.

Merkez bankalarının perakende müşteriler için dijital para çıkarma durumunu da yorumlayan Schulman PayPal’ın, dünyadaki en geniş ve en ilgi çekici dijital cüzdanı yapacağını duyurdu. CEO ayrıca, “Bu, yeni dijital para türlerini kabul etmek için regülatörlerle birlikte çalışırken gördüğümüz fırsatların sadece başlangıcı. ” dedi.

Dev şirket 2020’nin 3. çeyreği için ödemelerde yüzde 36’lık artış ile 247 milyar dolarlık hacim açıkladı. PayPal kullanan işletme sayısı da 1,5 milyon artarak 28 milyona ulaştı. PayPal’ın hesap sayısında da büyük artış yaşandı ve her çeyrek yaklaşık yüzde 22’lik artış yaşanırken toplam rakam 361 milyona (aktif hesap) çıktı.

Tüm bu artışlara rağmen ise PayPal yöneticileri kripto para konusuna çok fazla değinmediler ve sadece “iş güncellemeleri” bölümünde kripto paralardan kısaca bahsetmekle yetindiler.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: