Paribu, Paribu Card başvurularını açtı

Kripto para borsası Paribu, Visa iş birliğiyle oluşturulan Paribu Card için başvuruları bugün itibari ile açtı.

paribu-card

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu, kripto paraların günlük hayatta kullanımını kolaylaştıracak olan Paribu Card için ön başvuruları açtı.

Borsanın güncellenen arayüzü ile birlikte kullanıcılar, yakında piyasaya sürülmesi beklenen kart için hızlı bir şekilde başvuru yapabiliyor. Bunun için platforma giriş yapılması ve tek tıklama yetiyor.

Visa iş birliği ile geliştirilen Paribu Card ile Paribu hesabında bulunan Bitcoin dahil 22 kripto paradan herhangi biri ile alışveriş ve ödeme yapılabilecek. Paribu Card ile ödeme işlemlerinin saniyeler içinde gerçekleştirileceği belirtiliyor. Kart, 200’den fazla ülkede, Visa üyesi 24 milyon iş yeri ve 2.7 milyon ATM’de kullanılabilecek. Temassız özelliği de bulunacak olan kartla tüm banka ATM’leri üzerinden Türk Lirası çekme işlemi de yapılabilecek. Son olarak kullanıcılar, istedikleri takdirde bazı kripto paraları alışverişlerinde muaf tutabilecekler.

Paribu, bir debit kartı çalışmasını ilk olarak geçen yıl duyurmuştu. Aradan geçen süre zarfında yapılan çalışmalarda sona gelindi ve kart piyasaya sürülme aşamasına getirildi.

CoinMarketCap verilerine göre Paribu’da son 24 saatte yaklaşık 114 milyon TL’lik alım satım yapıldı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: