“Parabolik Bitcoin boğa koşusu henüz bitmedi”

Wall Street stratejisti Thomas Lee, Fox Business’ta Bitcoin’in bu yılki parabolik koşusunun henüz tamamlanmadığına inandığını söyledi.

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın kurucu ortağı ve araştırma şefi olan Thomas Lee, Bitcoin’in 2019’un ilk yarısındaki büyük boğa koşusunun ardından konsolide olduğunu söyledi.

Fox Business’a konuşan Lee, Bitcoin’in bir güvenli liman varlığı olup olmadığı sorusunun insanların ekonomik kargaşadan ötürü Bitcoin’e geçiş yaptığı Venezuela, Kolombiya ve Arjantin gibi ülkelerde çoktan yanıtlandığını ifade etti.

Lee, “Bunu ekonomik krizin olduğu piyasalarda görebilirsiniz. Bitcoin fiyatları yerelde küresel fiyatlara göre daha yüksek, çünkü insanlar paralarını korumanın yollarını bulmaya çalışıyorlar.” dedi.

Wall Street stratejisti, sözlerinin devamında ise “Aralık ayında 3000 dolar olan Bitcoin bu yıl çok iyi bir performans gösteriyor. Hisse senetleri ve tahvillerle bağını koparmış bir şekilde ilerliyor ve bu nedenle iyi bir çeşitlendirme hedge’i. Ve şu anda dinlendiğini düşünüyorum. Büyük bir hamle yaptı ve bunu sindirmekle meşgul. Bu daha fazlasını elde etmek için iyi bir fırsat.” yorumunu yaptı.

Lee, Bitcoin’in bu yılki parabolik hareketinin henüz tamamlanmadığına inandığını ve en büyük kripto paranın yılın sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini belirtti:

“Yıl sonuna kadar çok daha yüksek bir noktaya çıkacağına ve yeni bir zirveye ulaşma potansiyeli taşıdığına inanıyorum. Ters giden birçok şeye karşı bir korunma aracı olarak Bitcoin’e %1-2’lik pay ayıranların akıllıca davrandığını düşünüyorum.”

Geleneksel piyasalara gelince Lee, ABD’nin yakında herhangi bir zamanda resesyona girmeyeceği görüşünde. Stratejist, “Gelecek 18 ay içinde bir resesyon görülmeyeceğine olan güvenim son derece yüksek.” diyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: