Para çekme işlemlerini aniden kapatan kripto kredi platformu iflasını açıkladı

Geçen ay para çekme ve yatırma işlemlerini aniden durduran popüler kripto kredi platformu Cred, iflas başvurusu yaptı.

iflas

Merkeziyetsiz kripto para borç verme platformu Cred, cumartesi günü New York’ta iflas başvurusunda bulundu. Şirket gönderdiği iflas dosyalarında 50 ilâ 100 milyon dolar arasında bir varlık değerinin yanında, 100 ilâ 500 milyon dolar arasında da yükümlülük bildirimi yaptı.

Cred, iflas duyurusunu e-posta yoluyla kuruluşlara bildirirken, yeniden yapılanma sürecini denetlemek adına yönetim kuruluna Grant Lyon’un getirildiği açıklamasını yaptı. MACCO Yeniden Yapılandırma Grubu isimli bir şirketle de firmanın mâli durumunun ve yeniden yapılandırma fırsatlarının değerlendirilmesi konusunda danışmanlık anlaşmasına varıldığı bilgisi de verildi.

Para çekme ve yatırma işlemleri aniden durdurulmuştu

Platform, Ekim ayında yaptığı açıklamada bir dolandırıcılık aktivitesinin sonucu olarak kurumsal şirket fonlarında bazı düzensizliklerin olduğunu tespit ettiğini ve yasal bir danışman kurulu tarafından CredEarn programındaki giriş ve çıkışların durdurulması önerisinin verildiğini belirtmişti.

Öte yandan ünlü trade platformu Uphold da, Cred ile olan iş ilişkilerinin sonlandırıldığını açıklamıştı. Buna ek olarak Uphold dün de bir tweet aracılığıyla, sözleşme ihlali, dolandırıcılık ve ilgili iddialar nedeniyle müşterileri adına yasal tazminat talep edeceğini duyurdu.

Koronavirüs pandemisinin geçen sene Mart ayında dünyayı etkisi altına almasıyla Bitcoin fiyatında çok ciddi bir düşüş olmuş ve bu krizin arından birçok borç verme platformu da ayakta durmakta zorlanırken bazıları da 100 milyon dolar ya da daha fazla meblağlar olmak üzere kayıp açıklamışlardı. Cred de bu dönemde zorlu şekilde ayakta durmaya çalışan platformlardan biriydi.

Cred CEO’su Dan Schatt ise konuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: