Önde gelen borsada 48 Bitcoin için sadece 15 dolar ödendi

Kripto para borsası BitMax’ta 0.32 ve 0.35 dolarlık fiyattan toplamda 48.6 BTC alındı. Bu Bitcoin’lerin alıcılarına teslim edilip edilmeyeceği bilinmiyor. BitMax, anormal piyasa dalgalanmalarının yaşandığı süre içinde alım satım yapan hesaplarda alım satımı geçici olarak askıya aldı.

Amazon Web Services’ta yaşanan ve Binance, Kucoin ile BitMarket gibi kripto para borsalarını etkileyen teknik sorunlar, piyasa verilerinde hatalara da yol açtı.

Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, bu durumun birçok Asya borsasında görüldüğünü söyledi.

Birçok kripto para bu borsalarda görülmemiş seviyelere çıktı ve aynı şekilde görülmemiş seviyelere geriledi. Örneğin BitMax’ta Bitcoin, saniyeler içinde 8500 dolara düşerken aynı borsada Ether’in fiyatı 0.33 dolara indi, EOS’un fiyatı ise 109 dolara çıktı.

Wan, “Birçok Asya borsası fiyat istikrarsızlığı yaşıyor ve alım satım gerçekleştirilebiliyordu. O seviyelerde emirleriniz olsaydı son derece ucuz fiyata Bitcoin alabilirdiniz.” dedi.

Dovey Wan  @DoveyWan@DoveyWan adlı kullanıcıya yanıt olarak

Many Asian exchanges see price instability (and trades were able to execute, yes you can buy extremely cheap Bitcoin if you had limit orders there)

Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle

BitMax’taki alım satım geçmişleri incelendiğinde 0.32 dolardan 45 adet, 0.35 dolardan ise 3.46 adet BTC alındığı görülüyor. Yani, yaklaşık olarak 15 dolar ödeyerek 48.6 BTC satın alındı. BitMax’tan bu konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Bu Bitcoin’lerin alıcılara gerçekten teslim edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor.

BitMax, 4 saat önceki açıklamasında, anormal piyasa dalgalanmalarından ötürü bazı hesaplarda alım satımın geçici olarak durdurulduğunu, onay ve takip önlemleri tamamlandıktan sonra tekrar açılacağını bildirdi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: