O anlar: Bitcoin madencilik tesisleri sele böyle teslim oldu

Çin’in Sichuan bölgesindeki yoğun yağış sele neden oldu. Selden Bitcoin madencilik tesisleri de zarar gördü.

Çin’in Sichuan bölgesinde yer alan bazı kripto para madencilik tesisleri, şiddetli yağmurun ardından meydana gelen sel nedeniyle zarar gördü. Bir sürü madencilik cihazı sele teslim olarak sürüklendi.

Dördüncü en büyük madencilik havuzu olan Poolin’in resmi Twitter hesabında paylaşılan bir videoda olayın boyutu çarpıcı bir şekilde gözler önüne serildi:

Poolin tarafından paylaşılan ikinci bir videoda bir personelin çamura saplanan madencilik cihazlarını çıkarmakla uğraştığı görülüyor:

Ayrıca günün erken saatlerinde Çinli kripto para haber organı 8BTC’nin kurucu ortağı Red Li, “Bazi madencilik tesisleri dün Sichuan’da yaşanan sel baskını ile tahrip oldu” dedi.

Çin’de aynı bölgede geçtiğimiz yıl da benzer bir sel felaketi yaşanmıştı. Bugünkü durumun geçen seneki kadar ciddi olmadığı ifade ediliyor. Ayrıca sigorta poliçeleri bu gibi vakaları kapsamadığı için madencilerin zarara katlanmak zorunda oldukları söyleniyor. 8BTC, bir madencinin 1 milyon yuan’dan (yaklaşık 140,000 dolar) daha fazla zarara uğradığını bildirdi.

Yoğun yağış alan bir bölge olan Sichuan, bu nedenle ucuz enerji kaynaklarına ev sahipliği yapıyor. Sichuan, enerjinin ucuz olmasıyla da Bitcoin madencilerinin yoğun olarak faaliyet gösterdiği bir bölge.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: