Novogratz anlattı: 95 dolardan 30,000 Bitcoin, 0.99 dolardan 500,000 Ether

Ünlü yatırımcı Michael Novogratz, ilk alımını 30 bin BTC ile yaptığını açıkladı. Novogratz, 0.99 dolardan 500 bin ETH de aldığını söyledi.

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, kripto para piyasasındaki ilk alımını 30 bin BTC ve 500 bin ETH ile yaptığını açıkladı.

Eski serbest fon yöneticisi, Nugget’s News’ten Alex Saunders’a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Bir arkadaşım bana Bitcoin’i sordu… 15 dakikalık bir araştırma yaptım ve ‘Ha, harika teknoloji, özgürlükçüler bunu sever.’ dedim. 2012 yılıydı… Çinliler alıyordu. ‘Daha yükseğe çıkacak’ diye düşündüm. İlk Bitcoin alımlarımı yaklaşık 95 dolardan yaptım. Çok spekülatifti. Yükseleceğini düşündüğüm için aldım. Daha fazla incelemeye ve araştırmaya başladığım zaman ‘Bu harika olabilir.’ diye düşündüm. Pantera’dan Dan Morehead adında bir arkadaşımı aradım. ‘Morehead, şuna bir bak, çok zamanım yok’ dedim ve iki hafta sonra beni arayarak ‘Dostum, bu dünyayı değiştirecek’ dedi. Sonra bir sürü Bitcoin almaya karar verdik. Dan çok fazla aldı. O zamanlar Dan’den çok daha zengindik. Kendisine yaklaşık 30 bin BTC aldı. Biz de ‘30,001 alacağız’ dedik, çünkü sahip olduğumuzdan fazlasını almasına izin veremezdik.”

Bitcoin’leri 1000 dolarda satacaktı

Novogratz, sözlerinin devamında Bitcoin’lerini ne zaman satmayı planladığını ve ortağının bunu yapmasını nasıl engellediğini anlattı. Ünlü yatırımcı, 1000 dolarda satarak bir jet almayı planladığını ancak ortağı Peter Briger’ın fiyatın daha fazla yükseleceğini ifade ederek buna izin vermediğini söyledi.

0.99 dolardan 500,000 Ethereum (ETH)

Novogratz, yalnızca Bitcoin satın almadı. Ethereum‘a da yatırım yaptı ve bu yatırımından da önemli kâr elde etti. Yatırımcı, bu dönemi şöyle anlatıyor:

“İlk Ether’imi aslında Vitalik Buterin’den aldım. Onunla bir akşam yemeğinde tanıştım ve beni hatırladı, ama beni tanımıyordu. Wall Street’ten bir adamın alım yapmasının topluluk için iyi olacağını düşündüler. Böylece 99 cent’ten yarım milyon Ether aldım. Bana son dakika fiyatı 0.98 dolardan 0.99 dolara çıkardı, çünkü çok uzun süre bekledim ve fiyat yükseldi. Ve sonra gerçekten tam bir kripto manyağı oldum.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: