Neredeyse 3 yıldır beklenen Filecoin’e bir erteleme daha

2017 yılından bu yana piyasaya sürülmesi beklenen Filecoin’in ana ağının açılışı bir kez daha ertelendi.

Filecoin, 2017 yılının ortalarında gerçekleşen 250 milyon dolarlık ICO’dan bu yana hâlâ piyasaya sürülemedi. Merkeziyetsiz depolama platformunun ana ağının açılışı, yeni planlamaya göre en erken Temmuz sonunda olacak.

Filecoin ekbinden yapılan açıklamada, proje üzerinde gerçekleştirilen güvenlik denetimleri sonucunda geliştiricilerin test ağının ikinci aşamasına geçmeden önce bir dizi değişiklik yaplması gerektiğine karar verildiği belirtildi.

Protocol Labs tarafından geliştirilen Filecoin, eşler arası veri depolama ağı InterPlanetary File System (IPFS) üzerine inşa edildi ve kullanıcıların açık bir pazarda depolama alanı ticareti yapmalarına imkan vermeyi hedefliyor.

Daha öncesinde ana ağın 2020’nin Mart ayında faaliyete geçmesi amaçlandı ancak ekip, koronavirüsten dolayı bunu altı hafta daha geciktirme kararı almıştı. Şimdi test ağının ikinci aşamasına 11 Mayıs haftasında geçilmesi planlanıyor. Ana ağ ise eğer tekrar bir gecikme olmazsa 20 Temmuz ile 21 Ağustos tarihleri arasında açılacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: