Müşteri desteği yarışı: PrimeXBT ve Binance; BitMEX, Bitfinex ve Deribit’i alt ediyor

Kripto para piyasasının önde gelen marj ticareti platformları, müşteri desteği açısından masaya yatırıldı. Hangisi daha iyi?

Son derece değişken ve çılgın derecede spekülatif kripto para piyasası söz konusu olduğunda doğru bir marj ticareti platformu seçmek, başarılı ve kârlı bir işlem stratejisi geliştirilmesinde fark yaratabilir. Böyle bir platformda doğru alım satım araçları, kararlılık, güvenlik ve müşteri desteği olmazsa olmazlardır.

Kripto para endüstrisindeki pek çok platform güçlü araçlara, alım satım yapılabilecek çeşitli varlıklara ve daha fazlasına sahip olabilir. Bununla beraber çok azı kullanıcılarına gönül rahatlığı sağlayabilecek ve kullanıcılarının ihtiyaç duydukları sorulara anında yanıt verebilecek güvenilir bir müşteri hizmetleri çözümü sunuyor.

Kendini sıradan bir kullanıcı olarak gösteren bir kripto para influencer’ı hangi Bitcoin marj ticareti platformunun en iyi ve en güvenilir müşteri hizmetini sunduğunu bulmak için BitMEX, Binance, PrimeXBT, Bitfinex ve Deribit olmak üzere kripto para endüstrisindeki en popüler beş borsa ile bağlantı kurdu.

Beş platform, konu hakkında önceden haberleri olmaksızın müşteri desteği düellosunda birbirlerine karşı kafa kafaya yarıştırıldı.

Doğru ve eksiksiz müşteri desteği niçin önem taşıyor?

Bir finansal platformda müşteri desteği, müşteri yolculuğunun en kritik yönlerinden biri. Kullanıcılar, bir platforma basit bir şekilde kaydolur, sunulan araçları deneyimler ve çoğunun hiçbir zaman bir sorusu olmaz ya da sorun çıkmaz. Bununla beraber, bir sorusu olan veya bir sorunla karşı karşıya akalan, endişelenen ya da sadece görüş belirtmek isteyenler için fayda sağlayan müşteri desteği temsilcilerinin hızlı ve dostane karşılığı, panik ve olası bir çözüm arasındaki temel farkı ortaya koyabilir.

Akıllı telefonunuzu değiştirdiğinizden dolayı hesabınızın kilitlendiğini ve iki faktörlü doğrulama kodlarınızı yedeklemeyi unuttuğunuzu düşünün. Bir hesaba nasıl yeniden erişileceği konusunda müşteri desteğinden anında yanıt alınamazsa kullanıcı parasını sonsuza dek kaybettiğinden endişe duyabilir. Müşteri desteğinin ne kadar fayda sağladığına bağlı olarak korkuları gerçeğe dönüşebilir.

Söz konusu influencer tarafından ortaya konan örneklerin bazılarında müşteri desteği e-postaya yanıt bile vermedi ve yaygın bir sorunun yanıtını alabilmek için Telegram kullanmak gerekiyordu. Bu acil bir sorun olsaydı, müşterilerine hizmet etme sorumluluğunu ciddiye almayan platform, kullanıcı için gereksiz bir stres doğurabilirdi.

Kripto desteği: İyi, kötü ve çirkin

Kripto para influencer’ı BitMEX, Binance, PrimeXBT, Bitfinex ve Deribit olmak üzere sektörün en sıcak beş platformuna ışık tuttu.

Deribit‘ten başlayan kullanıcı, müşteri desteğiyle anında bağlantıya geçilebilecek eksiksiz bir kanal eksikliği olduğunu ifade etti. Kullanılabilir bir canlı sohbet yoktu ve influencer, e-posta yoluyla bağlantıya geçmek ve yanıt için beklemek zorunda kaldı. Herhangi bir yanıt vermeksizin beklettiler, beklettiler ve beklettiler.

Influencer, daha sonra Telegram’daki topluluk kanalına girerek destek ekibinin peşinde koştu ve o anda kanalda bir yetkili bulacak kadar şanslıydı. Eğer hack gibi gerçek bir sorunla karşı karşıya olsaydı yavaş yanıt süresi, hacker’ların kripto paralarının tamamını çalmasına izin verebilirdi. Neyse ki sadece hangi varlıkların desteklendiğini soruyordu.

Daha sonra kardeş şirketi Tether’ın sorunlarla piyasayı kasıp kavurduğu Bitfinex

‘i denedi fakat bu platform da e-posta yoluyla bağlantı kurmayı gerektiren ve canlı destek sağlamayan eski sistem müşteri desteği sunuyordu.

‘i denedi fakat bu platform da e-posta yoluyla bağlantı kurmayı gerektiren ve canlı destek sağlamayan eski sistem müşteri desteği sunuyordu.

Deribit’ten farklı olarak Bitfinex, 21 dakika içinde yanıt verdi. Korkunç bir yanıt süresi olmasa da 21 dakika soru ya da endişeleri olan bir kripto para yatırımcısını boşlukta hissettirebilir. Canlı destek daha hızlı yanıta olanak tanıyor fakat Bitfinex, günümüzde tüm internet siteleri için sıradan olan bu özellikten yoksun görünüyor.

İncelemede, Bitfinex’in ardından diğer problemlerin yanı sıra emir verme hatalarıyla adı kötüye çıkmış olan marj ticareti borsası BitMEX geliyor. BitMEX de canlı müşteri desteği vermiyordu ve kullanıcılarından e-posta yoluyla iletişim kurmalarını istiyordu. BitMEX’in müşteri hizmetleri, 18 dakika süren yanıtla Bitfinex’den daha hızlı olmasına karşın en az yardımcı olanlardan biriydi.

Binance, BitMEX’ten çok daha iyiydi ve 7 gün 24 saat boyunca canlı destek sünen birkaç platformdan biriydi. Soruya yanıt verilmesi birkaç dakika aldı fakat yardımcı oldular ve dostane yaklaştılar.

Binance’in ardından sıra PrimeXBT‘ye geldi ve bu platform, müşteri desteğiyle Binance kadar dikkat çekiciydi. BitMEX gibi Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde 100 kata varan kaldıraçlı işlemler yapma olanağı sağlayan PrimeXBT, 7 gün 24 saat boyunca canlı desteğiyle anında yanıt verdi ve kullanıcıya çok yardımcı oldu.

Platformun ayrıca Medium blogu, Facebook ile düzenli olarak yarışmalar, faydalı ipuçları ve çok daha fazlasını sunan aktif bir Twitter hesabının dahil olduğu en kapsamlı sosyal yardım kanallarına sahip olduğu belirtildi.

Özetle: En iyi hizmeti PrimeXBT ve Binance sunuyor

Influencer’ın sektördeki en dikkat çekici marj ticareti platformlarına yaptığı yakından inceleme, iki açık kazananla sonuçlanıyor: PrimeXBT ve Binance. Bu iki platform, yalnızca sektördeki en iyi özellikleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda canlı destek, Telegram, sosyal medya ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kanallar aracılığıyla harikulade ve hızlı müşteri hizmetleri sunuyor.

Ortalama kullanıcının desteğe ihtiyacı olduğu anlar nadirdir ama bu olduğunda genellikle kullanıcının fonları, hesapları ya da diğer bazı kritik problemler gibi son derece hassas konularla ilgilidir. Bir platformun bu durumu ele alış şekli kullanıcı deneyimini “tamam ya da devam”a indirgeyebilir. Kötü müşteri desteği ile oluşan güvensizlik ve rahatsızlığı hiçbir miktarda kâr veya alım satım aracı zenginliği telafi edemez.

İşlem yapacak bir platform seçerken her zaman yalnızca platformun sunduğu özellikleri ve varlıkları değil, bununla beraber müşteri destek deneyimi de göz önüne alınmalı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: