Multicoin Capital’e göre, satın alınması ve uzak durulması gereken kripto paralar

Kripto para yatırım şirketi Multicoin Capital, Bitcoin ve şirketin portföyünün yüzde 15’ini oluşturan Binance Coin’de pozisyon artırıyor, iki kripto paradan ise uzak duruyor.

Kripto para yatırım şirketi Multicoin Capital’in kurucu ortakları Kyle Samani ile Tushar Jain, Forbes‘a verdikleri röportajda, kripto paralar hakkında görüşlerini paylaştılar, satın alınması ve kaçınılması gerektiğini düşündükleri kripto paraları açıkladılar.

Buna göre şirket, kripto parayla oynamaya istekli risk sevenler için satın alınması gereken kripto paralar olarak Bitcoin ve Binance Coin‘i öne sürüyorlar. Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması sonrası yeni Bitcoin üretiminin önemli ölçüde yavaşlayacağına vurgu yapan Multicoin, Binance’in ise yenilikçi ürünleri rakiplerinden daha hızlı piyasaya çıkardığının altını çiziyor.

Jain ve Samani, mevcut fiyatlarla yaklaşık 10 milyon dolar değerinde 1000 veya daha fazla Bitcoin içeren hesapların sayısını yakından izliyor. Bu sayı son zamanlarda arttı ve Bitcoin’lerini daha uzun süre tutmaya başladılar. Bu faktörlerin Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması ile bir araya gelmesi, onları Bitcoin’de alım yönünde pozisyon almaya ikna ediyor.

Öte yandan Multicoin’in portföyünün yüzde 15’ini Binance’in kripto parası oluşturuyor.

Şirket, uzak durulması gereken kripto paralar olarak ise XRP ve Zcash‘i gösteriyor. XRP’nin bankalar arası transferler için yaratıldığını fakat bankaların kullanabilmesi için çok volatil olduğunu belirten Multicoin, Zcash sahiplerinin yalnızca yüzde 4’ünün temel gizlilik özelliklerini kullandığını, Ethereum gibi diğer kripto para platformlarının onun gizlilik teknolojisini kopyaladığını söylüyor. Samani, Zcash’in değerinin sıfırlanacağını öngörüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: