Milyarder yatırımcı, Bitcoin yatırım tezinde büyük kusur görüyor

19 milyar dolarlık net servete sahip Amerikalı yatırımcı Ray Dalio, Davos’ta küresel ekonomi ve Bitcoin hakkında konuştu.

Dünyanın en büyük serbest yatırım fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’den heyecan duymuyor.

Davos’ta CNBC’ye bir röportaj veren Dalio, Bitcoin’in hem bir değişim aracı hem de bir servet deposu bakımından etkili olmadığını söyledi. 19 milyar dolarlık net serveti ile Amerikalı yatırımcı, “Paranın iki amacı vardır: bir değişim aracı ve bir servet deposu. Bitcoin, şu anda bu iki durumda da etkili değil.” ifadelerini kullandı.

Dalio, beklenen ekonomik krizden endişe edenlere ise güvenli bir liman varlığı olarak Bitcoin’den ziyade altına yatırım yapmalarını tavsiye etti.

Küresel ekonominin ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunu savunan milyarder yatırımcı, merkez bankalarının para basmaya devam edecekleri gerçeğinden dolayı nakit parayı “çöp” olarak niteledi.

Facebook’un Libra projesi gibi bir şeyde daha fazla potansiyel gören Dalio’nun görüşlerine göre, Bitcoin uygun bir değer deposu olarak davranmak için çok değişken.

Merkez bankalarının rezervlerinde Bitcoin yerine altın tutacağını ileri süren Dalio, altının bin yıldır rezerv para olarak kendini zaten kanıtladığını söyledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: