Milyarder Paul Tudor Jones: Bitcoin, altın ve hisselere göre ederinin altında

Mayıs ayında Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklayan milyarder Paul Tudor Jones, lider kripto paranın fiyatında yönün yukarı olduğunu söyledi. Jones ayrıca, Bitcoin piyasasının altın ve hisse senetleriyle kıyaslandığında değerinin altında olduğunu vurguladı.

Ünlü serbest fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Yahoo Finance’e verdiği röportajda, “500 milyar dolar, hisse senedi piyasalarının 90 trilyon dolar ettiği ve itibari para birimlerinde kaç trilyonun olduğunu Tanrı’nın bileceği bir dünyada Bitcoin için doğru bir piyasa değeri değil.” ifadelerini kullandı. Jones, altın ile de bir karşılaştırma yaparak 8-9 trilyon dolarlık altın piyasasına karşı Bitcoin‘in değerinin olması gerekenden az olduğunu vurguladı.

Bitcoin’i 1999’lardaki Internet hisselerine benzetti

Milyarder isim, sözlerinin devamında Bitcoin’in kendisine 1999’lardaki internet şirketlerinin hisselerini hatırlattığını belirterek “Önümüzdeki olasılıklar dünyası nedeniyle kimse onlara nasıl değer biçeceğini bilmiyordu.” şeklinde konuştu. Jones, “O zamanlar İnternet’in geleceği konusunda bazı şirketler çöktüğü ve bir daha toparlanamadığı için çok az insanın bir fikri vardı. Ancak diğerleri, dünya çapında baskın oyuncular oldu.” dedi.

Egemen dijital paraların 20 yıl içinde ekonomilere ve finansa hâkim olacağından emin olduğunu söyleyen milyarder isim, 1930’larda federal hükümetin altını ele geçirmesinde olduğu gibi devletlerin kripto paralara direnç göstereceğini düşünüyor. Alternatif para birimlerini gelecekte piyasa değerine sahip olabilecek “endüstriyel metallerle” kıyaslayan Jones, kişisel olarak bir marka değeri olan Bitcoin’e bağlı kalacağını ifade etti.

Jones, Mayıs ayında milyar dolarlık portföyünün yüzde 1-2’sini Bitcoin’e ayırdığını açıklamıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: