Milyarder borsacı: Uzun yıllar sürecek olan altın ve Bitcoin boğa piyasası başlıyor

Ünlü yatırımcı Michael Novogratz, altın ve Bitcoin’in önümüzdeki dönemde ciddi kazançlar sağlayacağını öngörüyor.

Bitcoin maksimalisti Mike Novogratz, uzun vadeli Bitcoin ve altın boğa piyasasının başladığını ve iki varlığın da ciddi kazançlar sağlayacağını belirtti. Novogratz ayrıca, portföylerin enflasyon risklerinden korunma varlıklarını içermesi gerektiğini de söyledi.

Novogratz, dün “Gerçek para ağaçta büyüyendir. Bu bir sır. FED ve Hazine aynı takımın oyuncuları. BTC alın. Altın alın.” ifadelerini kullandı.

Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz, Bitcoin’in güvenli liman olarak her geçen gün kendini daha fazla kanıtladığını ve daha yolun başında olan BTC’nin insanlar için hayat boyu bir fırsat olacağını belirtti.

Enflasyondan kaçış için altın ve Bitcoin’e çağırdı

“Altının var mı? Bitcoin de ekle” adlı podcast’inde Koronavirüs salgınında Bitcoin’in kendisini nasıl kanıtladığını anlatan Mike Novogratz, insanları enflasyon riskinden korunmaları için altın ve Bitcoin’e yatırım yapmaya çağırdı.

Finansal riskten korunma fonu trader’ı olan Novogratz, bu sözleri sarf ederken makroekonomik dengeleri de göz önüne aldığını söylüyor. FED’in piyasaya adeta bir para kasırgası sürdüğü göz önüne alındığında enflasyon karşıtı varlıklara girmenin önemini belirten Novogratz, dünyanın şu an büyük belirsizliğe doğru gittiğini ve herkesin ekonomik bilgisinin sorgulandığını söyledi. Peki Bitcoin şu anda bir boğa piyasasına mı giriyor?

“Altın ve Bitcoin boğa piyasasına hazır”

Novogratz, dünya ekonomileri küçülürken altın ve Bitcoin boğa piyasasının olgunlaşmaya hazır olduğunu belirtti. Novogratz hem BTC hem de altının her yatırımcının portföyünde olması gerektiğini söylüyor.

Novogratz, “Altın yüzyıllar boyu kendisini bir değer olarak kanıtlamıştır. Bununla birlikte altın depolamak zordur ve tedarik zincirinin de sınırları vardır. Bu yüzden mutlaka bir altrenatif bulunmalıdır. Bitcoin de bu kriteri sonuna kadar karşılıyor” dedi.

Novogratz, portföyünün yüzde 10’unun neden Bitcoin’de olduğunu da açıkladı. Bitcoin’in altınla aynı hareketleri yaptığını belirten başarılı CEO, BTC’nin hayatının henüz başında olduğunu ve bu yüzden önümüzdeki yıllar için BTC toplamanın mantıklı olduğunu savundu:

“Altın 300 yıldır var ama BTC finansal hayatına daha yeni başladı. Bitcoin boğa piyasası altın kadar olgun değil. Ancak zaten dikkat emmemiz gereken nokta da bu. Eğer Bitcoin, altının piyasa değerine ulaşırsa çoğu yatırımcı bu büyük astronomik fiyatı karşılayamaz bile…”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: