MicroStrategy’nin 38 bin 250 Bitcoin’lik alımının arkasından Coinbase çıktı

MicroStrategy şirketinin 425 milyon dolarlık Bitcoin alımının arka planında Coinbase olduğu ortaya çıktı.

Yazılım şirketi MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında bir rezerv varlık olarak tutmak üzere toplamda 38 bin 250 BTC satın almıştı. Şirket, bunun için 425 milyon dolar ödemişti. Satın alımın arka planında Coinbase olduğu ortaya çıktı.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, MicroStrategy’nin Bitcoin alımı sırasında şirketin aracılık ve tezgah üstü (OTC) alım satım hizmetleri sunan Coinbase Prime biriminin işlemleri yöneten taraf olarak görev aldığı bildirildi.

Coinbase’in kurumsal satış, saklama ve prime hizmetler başkanı Brett Tejpaul, konu hakkında “İleri düzey işlem yürütme becerilerimizi, lider kripto aracılık platformumuzu ve OTC masamızı kullanarak MicroStrategy adına önemli miktarda Bitcoin satın alabildik ve bunu piyasayı hareket ettirmeden yaptık. Bunun kripto ekonomi için bir dönüm noktası olduğunu umuyoruz ve portföylerini kripto para ile çeşitlendirmek isteyen daha fazla kurumsal şirket ve kuruma yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

MicroStrategy’nin Bitcoin alımı iki ayrı dilimde gerçekleşti. Bunların ilkinde 250 milyon dolarlık alım yapıldı ve bu alım 5 günde tamamlandı. Şirkete göre Coinbase algoritmaları, satın alımın başladığı fiyattan daha düşük bir ortalama fiyata ulaşılmasını sağladı. Aynı zamanda sürecin birkaç güne yayılması emirlerin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı oldu ve yaklaşık 4.25 milyon dolar tasarruf sağladı.

Öte yandan 95 milyar dolarlık piyasa değeriyle dev bir Amerikan finansal hizmetler şirketi olan Square de Ekim ayında 50 milyon dolar bedel ile 4 bin 709 BTC almıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: