MicroStrategy CEO’su: 10 milyarder Bitcoin fiyatını üçe katlayabilir

Yakın dönemde 38 bin 250 BTC’lik Bitcoin alımı yapan ve sadece birkaç ayda bu yatırımlarından 300 milyon dolar kâr elde eden MicroStrategy şirketinin CEO’su, 10 milyarderin Bitcoin fiyatını üçe katlayabileceğini söyledi.

Dünyanın en büyük halka açık iş istihbaratı şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in fiyatının sadece birkaç milyarderle fırlayacağını düşünüyor.

Once BITten Podcast adlı bir podcast yayınına katılan Saylor, “100 milyon insanın Bitcoin’i benimsemesi önemli bir şeydir fakat Bitcoin fiyatını 10 kişi üçe katlayabilir. Bu Facebook gibi bir şey değil, kimse Facebook’a bir milyar arkadaş getirmedi… Burada 10 milyar doları olan bir kişinin bu ağı benimsemeye karar vermesi ve ağa 2 ya da 3 milyar dolar koymasından bahsediyorum. Bu, Bitcoin’e gelen ilk 10 milyon kişinin yatırdığından daha fazla parasal enerji sağlayacak.” dedi.

Saylor, sözlerinin devamında milyarderlerin birbirleriyle olan iletişimlerinin Bitcoin‘e daha fazla para akışı kazandırabileceğinden bahsetti. MicroStrategy CEO’su, “Warren Buffett, Bill Gates ile briç oynuyor ve sonra Mark Zuckerberg ile sohbet ediyorlar. Dolayısıyla bu sosyal ağa ulaşıldığında rakam bir milyardan iki milyara, dört milyara, sekiz milyara katlanarak gider ve bu dört karar, bu dört blok ağ üzerinde ilk 10 milyon bloktan daha fazla etki yaratır.” ifadelerini kullandı.

Saylor’un başında bulunduğu MicroStrategy, kritik bir zamanda on binlerce Bitcoin satın almıştı. Şirket, Ağustos ve Eylül aylarında fiyat 10 bin dolar civarında seyrederken 38 bin 250 BTC’lik alım yapmış ve bu BTC’leri rezerv varlık olarak tutmaya başlamıştı. Bu alımlar için ödenen bedelin 425 milyon dolar olduğu açıklanmıştı. Mevcut Bitcoin fiyatıyla MicroStrategy’nin yatırımının toplam değeri 712 milyon dolara ulaştı. Öte yandan Saylor’ın kendisi de kişisel olarak Bitcoin satın aldığını söylemişti. CEO’nun Bitcoin’deki kişisel varlığı, Ekim ayının sonlarında 17 bin 732 BTC’ydi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: