Michael Novogratz: Büyük yatırımcılar, Bitcoin’i soruyor

Kripto para yatırımcısı ve Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, daha önce hiç görmedikleri gerçek büyük yatırımcıların kendilerine Bitcoin’i sorduğunu söyledi.

Bir numaralı kripto para Bitcoin’de bugün görülen hareketlenme dikkat çekiciydi. Hisse senedi piyasalarında kötü performans devam ederken Bitcoin yüzde 10’dan fazla artışla 7200 doları geride bıraktı. Ardından geri çekilen Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 6750 dolardan işlem görüyor.

Esasen neredeyse kimse Bitcoin’deki bu hareketliliğe geçerli bir neden bulamadı. Bununla beraber petrol fiyatı bugün yüzde 30’un üzerinde arttı ve bu, Bitcoin’de de etkisini göstermiş olabilir.

CoinDesk’e Bitcoin’deki mevcut durumla alakalı olarak açıklamalarda bulunan kripto para fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, piyasa sinyallerinin Bitcoin yatırımcıları arasında kısa vadede fiyatların 6000 doların altına düşmeyeceğine dair artan bir inanç olduğunu gösterdiğini fakat 7000 doların üzerindeki artışların satıcıları içeri çektiğini ifade etti. DiPasquale ayrıca kripto paralarda şu anda swing trade ile hareket etmeyi deneyen çok fazla kişi bulunduğunu vurguladı.

Son olarak bugün CNBC’ye konuşan kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogratz, Fed’in parasal genişleme politikasını artırarak sürdürmesine değindi ve bu tür hareketlerin doların değerini düşürebileceğini söyledi. Novogratz, sözlerinin devamında Fed’i bir matbaaya benzetti ve ardından Bitcoin’e geçerek “Daha önce hiç görmediğimiz gerçek büyük yatırımcılardan ‘Bana Bitcoin’i anlat’ çağrıları alıyorum.” şeklinde konuştu.

Novogratz’a göre, Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki altı ay içinde iki katına çıkacak. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in yıl sonuna kadar bir önceki en yüksek seviyesi olan 20 bin doları aşmasını beklediğini açıkladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: