Meşhur Bitcoin yarılanması (Halving) Ne demek ?

Merakla beklenen Bitcoin yarılanması (Halving) Nedir ? Ne işe yarar,bütün cevapları burada…

Bitcoin Halving Geri Sayımımızla Bitcoin Halving’i gerçek zamanlı olarak takip edin!

bitcoin halving ile ilgili görsel sonucu

İşte Cevabı;

Kripto para birimi endüstrisinde en çok beklenen olaylardan biri Bitcoin yarılanmasıdır.

Bitcoin yarılanması (Bitcoin halving’de denir), blok ödüllerinin yarıya indirildiği olaydır. Bir yarılanma gerçekleştiğinde, madenciler blok ödülü olarak aldıklarının sadece yarısını alırlar, ancak işlem ücretleri üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

İlk Bitcoin yarılanması 28 Kasım 2012’de gerçekleşti. Blockchain protokolüne göre, blok ödülü 50 BTC’den 25 BTC’ye düşürüldü. İkincisi 9 Temmuz 2016’da gerçekleşti ve blok ödülü 12.5 BTC’ye düştü. Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen bir sonraki yarılanma olayı ile blok ödülü 6.25 BTC’ye inecek.

Bir yarılanma olayı yaklaşık dört yılda bir gerçekleşir, ancak Bitcoin protokolü gerçekleştiği belirli tarihleri belirlemez. Bunun yerine, blok yüksekliği ile belirlenir – her 210.000 blokta bir yarılanma meydana gelir.

Genesis bloğunun 2009 yılında üretilmesinden bu yana rekor kıran Bitcoin fiyatları ile birlikte iki Bitcoin yarılanma olayı olmuştur.

Bitcoin Halving Geri Sayımımızla Bitcoin Halving’i gerçek zamanlı olarak takip edin!

Bitcoin, bu yıl yarılanma olayı beklenen tek kripto para birimi değil. Binance, her hafta size yarılanma bekleyen kripto para birimleri ile ilgili verileri sunarak piyasa hareketleri hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Veriler her pazar gece 3’de güncellenecektir.

Aşağıdaki tablo, yarılanması olan kripto paraların 17/02/20 – 23/02/20 tarihleri için verilerini listeler.

Not:

1. Tablo 2’de, yarılanması olan kripto para birimlerinin “haftalık maksimum fiyatı” ve “haftalık minimum fiyatı”, USDT cinsinden ifade edilirken, “haftalık artış ve düşüş” ve “son 30 günlük artış ve düşüş”, hepsi BTC’ye karşıdır (BTC hariç).

2. Tablo 3’te XZC ve ZEN fiyatı BTC’ye göredir.

3. ETC ve DASH blok ödülü yarıya inmiyor, ancak ETC blok ödülü % 20 ve DASH’ blok ödülü % 7.14 azalacaktır.

Yukarıda belirtilen para birimleri arasında, ETC’nin ilk kez yarılanması olacak ve blok ödülünde ilk kez azalmaya gidecektir. ETC’nin yarılanmasına yaklaşık 17 gün var.

Risk uyarısı: Kripto para yatırımı yüksek piyasa riskine tabidir. Binance, alım satımlarınız sonucu ortaya çıkan doğrudan veya dolaylı zararlardan sorumlu değildir. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli bir şekilde yapın.

Not: Lütfen kimlik avı sitelerinin farkında olun ve hassas verilerinizi girerken her zaman resmi web sitemizi ziyaret ettiğinizden emin olun: https://www.binance.com/tr .

Sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz.

%d blogcu bunu beğendi: