Mastercard, kripto para patentlerine güveniyor: “Büyük avantaj sağlayacak”

Mastercard Başkanı Michael Miebach, merkez bankası dijital paralarının hayata geçmesiyle kripto para patentlerinin kendilerine büyük avantaj sağlayacağını söyledi.

mastercard

Ödeme devi Mastercard Başkanı Michael Miebach’tan kripto para açıklaması geldi. Miebach, dijital merkez bankası paralarının hayata geçmesiyle, Mastercard kripto para patentlerinin kendilerine büyük avantaj sağlayacağını söyledi.

CoinDesk’in aktardığına göre Miebach, firmanın 28 Ekim 3. çeyrek kazanç değerlendirmeleri esnasında analistlere, Mastercard’ın kripto para konusundaki politikalarının, CBDC’lerin (merkez bankası dijital para birimleri) geleceği de düşünüldüğünde, kendilerini çok daha iyi konumlara getireceğini söylemişti:

“Bir CBDC için kabul edilebilirliğin sağlanmasında bağlantı noktası çok önemlidir. Biz de kripto evreninde bu bağlantıları sağlayacak bazı patentleri elimizde bulunduruyoruz. Bu bağlantılar sektöre değer katacaktır. Sektörde kullanılması da bize değer katacaktır”

Miebach son açıklamasında ise Mastercard’ın kripto patentleri arasında lider oyuncu olduğunu belirtti. Şu anda bunun doğru olma ihtimali var ancak Ant Group’un dünyaca ünlü şirketi Alibaba da yıl sonuna kadar sayısı belirsiz birçok blokzincir patentini almayı plânlıyor.

Matsercard sözcüsü ise şirketin elinde bulundurduğu kripto patent ile ilgili detay vermekten kaçındı.

Öte yandan Miebach CBDC’ler konusunda birçok hükumetle iletişim halinde oldukları bilgisini de verdi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: