Malta merkezli global Bitcoin borsası açıldıktan 1 yıl sonra kapatılıyor

Güney Kore’nin lider kripto para borsalarından Coinone tarafından küresel rekabette yer alabilmek için geçtiğimiz sene açılan CGEX, önümüzdeki ay kapatılacak.

Bundan bir yıl önce Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinone tarafından açılan Malta merkezli borsa CGEX kapatılıyor.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, “mevcut koşullar gereği” 18 Eylül 2019 TSİ 05.50’den itibaren tüm hizmetlerin sona erdirileceği bildirildi. Bu tarihten sonra müşteriler, artık giriş yapamayacak ve para yatırma ile çekme işlemleri gerçekleştiremeyecekler. CGEX, yasa gereği saklanma zorunluluğu bulunanlar dışında tüm kayıtları yok edecek.

Bundan iki ay önce borsa, 17 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak şekilde geçici olarak alım satımı ve para yatırma işlemlerini durduracağını açıklamıştı. Bu açıklamada, alınan bu karara gerekçe olarak platformun yenilenecek olması öne sürülmüştü.

Faaliyetlerine 28 Ekim 2018’de başlayan CGEX, yalnızca kripto paralar arası işlemlere olanak tanıyordu.

Coinone, CoinMarketCap’te yer alan hacim verilerine göre, Güney Kore’nin en büyük üçüncü borsası. Borsa, dünya çapında ise 84. sırada.

Coinone, CGEX’i Güney Kore’de artan yasal baskılardan sonra dünyanın diğer bölgelerine açılma planı doğrultusunda kurmuştu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: