MakerDAO kurucusu: Ethereum, kripto para piyasasının tüm değerini çekecek

MakerDAO’nun kurucusu Rune Christensen, Ethereum blok zincirinin geleceği hakkında tahminlerde bulundu.

MakerDAO’nun kurucusu Rune Christensen, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün geleceği ve Ethereum blok zinciri hakkında epeyce iyimser. MakerDAO’nun kurucusu, DeFi sektörünün sonunda kripto para piyasasının tüm değerini bu platforma taşıyacağına inanıyor. Christensen, “Tek bir işlemde WBTC ile 4 milyon DAI basıldı. Bu gerçek manada ETH dışı varlıklara olan gizli talebi gözler önüne seriyor. Aynı zamanda bu, DeFi’nin bir tür ekonomik vakum gibi davranarak tüm değeri Ethereum blok zincirine çekeceği daha geniş bir DeFi trendinin başlangıcı.” şeklinde konuştu.

Digital Asset Risk Management Advisors’ın yönetici ortağı Andrew Keys de benzer bir görüşü dile getirdi. Keys, bir ConsenSys yayınında, Ethereum’un “sonsuz” kullanım durumlarının yaklaşık 80 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı yarattığını ifade etti. Keys, “İtibari para, altın, yazılım lisansları, hisse senetleri, türev, sadakat puanları, itibar puanları ve henüz kavrayamadığımız çok çok daha fazlasının dijital temsilleri olacak.” yorumunu yaptı.

Şimdi Ethereum’un önünde büyük bir sınav var. Piyasa değeri ile Bitcoin’den sonra en büyük kripto para, Ethereum 2.0 ile birlikte baştan aşağı yenilenecek. Ethereum 2.0’ın önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi ile Ethereum’un saniyedeki işlem kapasitesinin 12-15’lerden 2000’lere ulaşacağı belirtiliyor. Bu geçişin başarılı olması, şüphesiz Ethereum’a çok şey kazandıracak. Başarısız olması da bir o kadar kaybettirebilir.

Haberin yayına girdiği dakikalarda ETH, 203 dolardan işlem görüyor ve yılın başından bu yana yüzde 55’ten fazla değer kazandı.

Kaynak :uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: