Madencilik yapmadan yüz milyonlarca yeni coin üretildi

Popüler kripto para projelerinden Ravencoin’de bulunan bir açık, bilgisayar korsanlarının madencilik yapmaksızın 300 milyonun üzerinde RVN üretmesine izin verdi.

hazine

Kimliği belirlenemeyen bilgisayar korsanları Ravencoin’de bulunan bir açıktan yararlanarak madencilik yapmaksızın blok başına 5000 yeni RVN yarattı. Konu, dün Ravencoin geliştiricisi Tron Black tarafından yayınlanan bir yazı ile açıklandı.

Black, konuyla ilgili olarak kolluk kuvvetlerinin de bilgilendirildiğini ve olayı aydınlatmak için çalıştığını söyledi.

Mevcut olmaması gereken bu fazladan coin’ler, RVN’nin 21 milyarlık toplam arzının yaklaşık yüzde 1.5’u oranında olduğu fakat kesin nihai sayının henüz bilinmediği kaydedildi. Aynı zamanda bu miktar 44 günlük madenciliğe eş değer.

Verilen bilgilerden hareketle hacker’ların fazladan 315 milyon RVN ürettiği söylenebilir. Bu miktar, mevcut fiyatlarla 5.7 milyon dolar yapıyor. Saldırganların bu miktarın bir kısmını borsada satmayı başardıkları ifade ediliyor.

Ravencoin, 2018 yılında Bitcoin’den çatallanarak oluşturuldu. Varlıkların bir taraftan diğerine aktarılamsını kolaylaştırmak için tasarlanan Ravencoin, ayrıca kullanıcılara protokol üzerinde platformdakilerden bağımsız kurallara sahip varlıklar yaratabilme imkanı veriyor.

Projenin adı ise Game of Thrones’tan geliyor. Raven, Türkçede “kuzgun” anlamını taşıyor. Ekip ismi nasıl belirlediklerini “Westeros’un kurgusal dünyasında kuzgunlar, gerçeğin işaretini veren haberciler olarak kullanılır. Ravencoin, hangi varlıkların kime ait olduğuna dair gerçek beyanları taşımak için tasarlanan bir kullanım durumuna özel bir blok zinciri.” şeklinde açıklıyor.

Ravencoin ekibi, yaşanan son problemin nasıl çözüleceğine dair çalışma yürütüyor. Black, kullanıcıları bir düzeltme işlemi yapılana kadar alım satımı asgari düzeyde tutmaya çağırdı. Ayrınca olayla ilgili ayrıntılar da düzeltme işleminden sonra açıklanacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: