Londra merkezli kripto para borsası tasfiyenin eşiğinde

Londra merkezli kripto para borsası LBX, zor zamanlar geçiriyor. Dijital varlık borsası şu anda zorunlu bir tasfiye durumuyla karşı karşıya.

Kripto para fiyatlarının son günlerde gösterdiği artışa rağmen bazı borsalar finansal zorlukla yüzleşmeye devam ediyor. Artan vergiler, regülasyon maliyetleri ve diğer masraflar derken birçok borsa yaşam savaşı veriyor.

Bitcoin.com’da yer alan habere göre, daha önce London Block Exchange Limited olarak bilinen ve şu an ise Dragon Payments Limited olan LBX, 31 Ocak 2020’de şirket aleyhine çıkan bir uygulama emrinin ardından zorunlu tasfiye dönemine girdi. Bu, İngiltere’de bir şirket borçlarını ödeyemediği zaman, alacaklı taraf mahkemeye başvurduğunda yaşanan mecburi bir durum.

Şirketin web sayfasında yer alan bildirim notuna göre; David Rubin & Partners şirketinden Paul Cooper ve Paul Appleton 4 Şubat 2020 itibariyle İngiltere Dışişleri Bakanlığı emriyle LBX tasfiyesiyle ilgilenmek üzere atandılar.

Bu ikili ve ekipleri, alacaklı tarafın sorunlarının öncelikli olarak çözülmesi ve mablağın geri ödenmesi konusunda çalışacaklar.

Kasım 2017’de bir OTC borsası olarak açılan LBX, Londra’nın ticaret merkezi olan Canary Wharf’ta yer alıyordu. Çoklu kripto para borsası hem bireylere hem de kurumsal yatırımcılara bir web sitesi ve telefon uygulaması aracılığıyla hizmet veriyordu. Çok katı bir müşterini tanı (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) kuralları uygulayan şirket, İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi’nin onayladığı bir e-cüzdan uygulaması hizmeti de veriyordu.

Ekim 2018’de LBX, müşterilerin fiat para ve kripto para birimi varlıklarını saklayabileceği, yönetebileceği ve başka yerlere aktarabileceği bir hesaba erişim sunan bir hizmet başlatmıştı. İş dünyasına ulaşmayı hedefleyen LBX Pay; ICO’lar, borsalar ve fonlarla ilgilenen kripto para insanlarına bankacılık benzeri bir çözüm sunuyordu. Şirket, müşterilerinin varlıklarını fiat paradan kripto paraya ya da tersine, hesaplardan aktarım yapmadan çevirmelerine olanak sağlıyordu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: