Kripto para platformu Paribu’nun CEO’su Yasin Oral’dan 4 müjde

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, katıldığı bir canlı yayında önemli haberler verdi. Oral, çok yakın zamanda komisyon oranlarını düşüreceklerini söyledi. Ayrıca kripto para ile kahve almayı çok yakında mümkün kılacaklarını, Paribu Blockchain ağının da birkaç ay içinde duyurulacağını ifade etti. Son olarak Oral, Paribu için yeni bir versiyon geliştirdiklerini açıkladı.

Türkiye’nin en büyük kripto para platformlarından Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, Fortune Türkiye’nin Instagram canlı yayınına katılarak önemli açıklamalar yaptı.

Oral, çok yakın zamanda komisyon oranlarını düşüreceklerini ve Paribu’nun yeni bir versiyonunun çıkacağını söyledi. Oral ayrıca birkaç ay içerisinde Paribu Blockchain ağını duyuracaklarını ve kripto para ile kahve almayı mümkün kılacak bir projeyi de kullanıma sokacaklarını açıkladı.

Paribu CEO’sunun sözleri şöyleydi:

“Üç ayda pazar lideri olduk”

“Türkiye’de faaliyetlerimize 2016 yılında başladık. 2017’nin 14 Şubat’ında yayına geçtik. Üç ay içerisinde pazar lideri olduk, çünkü birçok eksiğin farkındaydık. 2017 yılının Aralık ayında binlerce borsa arasında dünyanın en büyük 16. borsasıydık. Bu çok kıymetli bir şeydi. Biz o gün global bir şirket değildik, sadece Türk müşterilere hizmet veriyorduk. Şu anda Paribu olarak 600 binin üzerinde üyemiz var. Bu kullanıcıların çok büyük bir kısmı daha önce finansal enstrümanlarla hiç tanışmamış kişiler. 12-13 milyon dolarlık işlem hacmine sahibiz. Bu rakam bazen 40-50 milyon dolara kadar çıkabiliyor.”

“Komisyon oranlarını düşüreceğiz”

“Komisyon oranlarımız 0.25 ve 0.35 arasında değişiyor ancak bu giriş komisyonu. İşlem hacminde 100 bin TL’den sonra Türkiye’de bizim sunduğumuz komisyon oranlarından daha azını sunan bir platform yok. Sadece giriş komisyon oranı biraz yüksek ve kullanıcılarımızın bununla ilgili bazı talepleri var. Bunları değerlendiriyoruz. Çok kısa süre içinde o ilk giriş baremini düşüreceğiz ve artık kafalarda soru işareti kalmayacak. Paribu’yu doğru borsalarla ve doğru kategorilerle değerlendirmek gerekiyor. Paribu, sadece kripto paralar arası işlem yapılabilen platformlardan farklı. Biz, TL kapısını açmış bir borsayız ve açıkçası Türk Lirası, Dolar ve Avro gibi paralarla işlem yapabilen borsa sayısı çok azdır, çünkü bunu yapabilmek kolay değildir. Bunun için otoritelere çok sağlam bir güven vermek gerekiyor. Dünyada bunu gerçekleştirebilen çok az borsa vardır. Fiat paralarla çalışan borsaların komisyonu yüksektir, çünkü onların vermesi gereken çok daha fazla güven ve çok daha fazla teknolojik altyapı hizmeti vardır. Diğer borsaların öyle kaygıları çok azdır fakat buna rağmen biz yine de kullanıcıların talepleri doğrultusunda bunu dünyadaki benzeri borsaların daha da altına çekeceğiz. Kullanıcılarımız bu konuda müsterih olabilir.”

“Güvenlikten zerre tasarruf etmiyoruz”

“Siber saldırılar her zaman oluyor. Paribu şu anda genç ama 3 yıllık bir şirket. Böyle bir ekosistemde 3 yıl gerçekten uzun bir süre. 3 yıl boyunca bu kadar sıkıntıyı, saldırıyı göğüslemek kolay bir şey değil. Her yaşanan bir şeyin üzerine bir şeyler ekeyerek büyüyoruz. Bunların birçok türüne karşı bütün önlemleri almış durumdayız. Güvenlikten zerre tasarruf etmiyoruz. Olası bir problemde de bizim bu saldırıların tamamını karşılayacak fonlarımız var.”

IKSV Alt Kat sponsorluğu

“Özellikle şahsen çocuklar ve gençler konusunda hassasım. Umarım bunu ileriki aşamalarda da göstermek kısmet olur. Şu tema çok önemli ve çok hoşuma gitti: Dünyayı oyun alarak görebilecek gençler. Bu çok kıymetli bir şey. Türkiye’de bu, ben dahil birçoğumuzun elinde alınmış, fark edilmemiş şeyler. Dünya bizim oyun alanımız, sadece Türkiye değil. Türkiye’de kaldığımız zaman o vizyon daralmaya başlıyor. Bunu görmek çok kıymetliydi, bu nedenle IKSV’nin bu kısmına destek olmak istedik. Dünyayı zaten güruhlar değiştirmiyor, insanlar değiştiriyor. Oradan sadece bir çocuk ileride bu vesileyle bir şey elde edip Türkiye için fayda sağlayabilecekse biz zaten bugün itibari ile üstümüze düşeni yapmışız demektir.”

Yeni versiyon ve Paribu Blockchain

“Paribu, çok kısa zaman sonra yeni versiyonunu çıkaracak. Bu versiyonu, tamamen kullanıcılarımızın taleplerini dikkate alarak geliştirdik. Kripto paraların gündelik hayatta kullanımı için çok kıymetli bir projeyle geliyor olacağız. Hep söylenir, kripto paralarınızla kahve alabileceksiniz. Blockchain ile ilgili de ciddi emeklerimiz var. Yüksek ihtimalle birkaç ay içinde de Paribu Blockchain ağının duyurusunu yapacağız. Bu proje, hassas olduğumuz konu olan sosyal sorumluluğu da kapsayacak ve kripto paraların mahremiyetinin esnek ve herkes tarafından kullanılabilir olmasını da sağlayacak.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: