Kripto para cüzdan uygulaması kapatıldı, sahipleri 52 milyon dolar ile ortadan kayboldu

Popüler bir EOS cüzdanına erişim sağlanamıyor. Uygulamanın yöneticilerinin 52 milyon dolarlık kripto parayla ortadan kayboldukları söyleniyor.

Kullanıcılarının EOS tutmaları karşılığında yüksek kazançlar vadeden bir cüzdan uygulaması olan EOS Ecosystem işlemlerine son verdi. Cüzdan uygulamasının kurucularının ise 52 milyon dolarlık varlıklarla ortadan kayboldukları belirtiliyor.

The Block’un Çin’deki yerel haber organlarına dayandırdığı haberine göre, pazartesi günü, yatırımcılar EOS Ecosystem’in uygulaması aracılığıyla hesaplarına erişemediklerini bildirdiler. Çin blockchain medya kuruluşu ChainNews’e göre de fonların çoğu hizmetin hesabından kaldırıldı.

EOS’un geliştirilmesinden sorumlu Block.one şirketi, 2018’de açık kaynaklı Blockchain yazılımı EOSIO’yu piyasaya sürdüğünden bu yana, blok zincirinin yerel kripto para birimi olan EOS etrafında merkezlenmiş birçok yatırım dolandırıcılığı yaşanmıştı. Örneğin; EOS Vote, EOSCUBE ve EOSFIN’in dolandırıcılık platformları olduğu ortaya çıkmıştı.

ChainNews daha önce de EOS Ecosystem’in, belirtildiği gibi bir EOS node’a sahip olmadığını ve bir piramit sistemi olduğunu yazmıştı. 2019 yılında, proje 33 milyondan fazla EOS token’ını (o dönem yaklaşık 81 milyon dolar) içeren bir piramit şeması yürüttüğü için Çin’in Tengzhou’daki yerel bir mahkemede dava açılmıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: