Kripto para borsası Poloniex’e DDoS saldırısı

Kripto para borsası Poloniex, sabah saatlerinde başlayan ve 5 saat süren bir erişim kesintisi yaşadı. Borsadan yapılan açıklamada, bunun nedeninin DDoS saldırısı olduğu ifade edildi.

Önde gelen kripto para borsalarından Poloniex, bugün sabah saatlerinde “beklenmedik bir problemden” dolayı erişime kapanmıştı. Borsa, normal faaliyetine 5 saatlik aradan sonra devam edebildi.

Poloniex’ten yapılan son açıklamada, TSİ 09.30’da borsaya yönelik olarak bir DDoS saldırısı yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Gelecekte yaşanabilecek saldırıların etkisini azaltmaya yardımcı olacak adımlar atmış bulunuyoruz ve ileriye dönük olarak DDoS önleme kapasitemizi izlemek ve daha da geliştirmek için DDoS önleme sağlayıcımızla birlikte çalışıyoruz.” denildi.

Poloniex’te son 24 saatte 55 milyon dolarlık alım satım yapıldı. 2014’te kurulan Poloniex, bir dönem dünyanın en çok kullanılan ve en büyük işlem hacmini elde eden borsası konumundaydı. 2017 yılında Poloniex için işler kötüye gitti, borsa müşteri deneyimi konusunda adeta çuvalladı. 2018 yılında Circle tarafından 400 milyon dolara satın alınan Poloniex, 2019’da bir kere daha el değiştirdi ve bu defa TRON kurucusu Justin Sun’ı da aralarında bulunduğu bir yatırımcı grubu tarafından devralındı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: