Kripto para borsası Paribu’da güvenlik ihlali

Kripto para borsası Paribu’da dün akşam yaşanan aksaklıklardan sonra bugün konuyla ilgili yapılan açıklamada bir güvenlik ihlali olduğu bildirildi.

Türkiye’nin işlem hacmi ve kullanıcı sayısı ile en büyük kripto para borsalarından biri olan Paribu, dün akşamki SMS ve transfer aksaklıklarından sonra bugün konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlalinden dolayı şirket, cüzdanların etkileşimini geçici olarak durdurdu.

Açıklamada, “19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.” denildi.

“Bir sonraki duyuruya kadar para yatırma-çekme yapmayın” uyarısı

Devamında, kullanıcıların şu anda sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebileceği belirtilerek “Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu şekilde sonlandırıldı:

“Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

Dün akşam saatlerinden gece yarılarına kadar birçok kullanıcı, Paribu’ya giriş yapamamaktan yakınmış, bazıları da para transferleri için gereken onay e-postasının ulaşmadığını söylemişlerdi. SMS yerine Google Authenticator kullanan veya mobil uygulaması halihazırda açık olan kullanıcılar ise borsaya sorunsuz erişebiliyordu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: