Kripto para borsası Livecoin kapatıldı

Aralık ayının sonlarında saldırıya uğradığını belirterek kullanıcılarına “Borsamızı kullanmayı bırakın” çağrısı yapan Rusya merkezli kripto para borsası Livecoin, faaliyetini tamamen sonlandırdı.

Borsa, livecoin.news adlı yeni bir domain üzerinden yaptığı açıklama ile Livecoin’in saldırı nedeniyle teknik ve mali açıdan büyük zarar gördüğünü ve mevcut koşullarda faaliyetin devam ettirilemeyeceğini duyurdu. Açıklamada, müşterilerin doğrulama prosedürünü tamamladıktan sonra ödeme almak için e-posta yoluyla iletişime geçmeleri istendi. Buna göre, 17 Mart 2021 tarihine kadar ödeme için talep alınacak ve sonrasında yeni başvuru kabul edilmeyecek.

Açıklamada ayrıca kendilerini Livecoin temsilcisi olarak tanıtıp farklı kanallardan iletişime geçebilecek kişilere karşı dikkatli olunması ve kimseye para gönderilmemesi uyarısında bulunuldu.

Öte yandan Livecoin’in hack’lendiğini duyurduğu sırada, bazıları bunun Livecoin’in arkasındaki isimler tarafından kurgulanan bir ‘çıkış dolandırıcılığı’ olabileceğini öne sürdü. Olay sırasında Livecoin üzerinde Bitcoin fiyatı, ortalama piyasa fiyatı 24 bin dolar olmasına rağmen çarpıcı bir şekilde 300 bin doların üzerine çıktı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: