Kripto para borsası Huobi, vadeli ve kaldıraçlı işlemleri Türk kullanıcılara kapatıyor

Kripto para borsası Huobi, yasalara uyum nedeniyle Türk kullanıcıların vadeli ve kaldıraçlı işlemlere erişimini durdurma kararı aldıklarını bildirdi.

Kripto para borsası Huobi, Türk kullanıcıların vadeli ve kaldıraçlı işlemlere erişimlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Birkaç gün önce yapılan açıklamada, kararın yerel yasa ve düzenlemelere uyum kapsamında alındığı kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye’deki kullanıcılarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını doğru anlamaya verdiğimiz önem sebebiyle 2019 yılında Huobi Turkey Teknoloji A.Ş.’yi kurduk. İstanbul’daki ofisimizde kripto para sektöründe uzmanlaşan Türk ekibimizle size yüksek standartta hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti’nin kanun ve düzenlemelerine uyum konusunda da büyük hassasiyet gösteriyoruz.”

“Huobi Global’de kullandığınız Vadeli İşlemler (Futures) ve Kaldıraçlı İşlemler (Margin) ürünlerimiz, kripto varlıklar üzerinden işlem yapılan türev yatırım ürünleridir. Ülkemizde türev yatırım araçları ile ilgili düzenlemeler Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılmakta olup mevzuatta kripto bazlı işlemler ile ilgili belirsizlikler bulunmaktadır. Bu nedenle, gerekli düzenlemeler yapılana kadar, ülkemizdeki kullanıcılarımızın bahsi geçen ürünlerimize erişimini durduracağımızı paylaşmak isteriz.”

Mevcut kullanıcıların 2 Nisan 2020 tarihine kadar Huobi Global websitesinden, 10 Nisan 2020’ye kadar da mobil uygulama üzerinden işlem yapmaya devam edebilecekleri belirtildi. Ayrıca vadeli ve kaldıraçlı işlem ürünlerindeki varlıkların 10 Nisan 2020 tarihine kadar borsa hesabına aktarılması rica edildi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: