Kripto para borsası Coinbase, kaldıraçlı işlemleri sonlandırıyor

Kripto para borsası Coinbase, Şubat ayında devreye aldığı kaldıraçlı işlemleri CFTC düzenlemelerinden dolayı sonlandırma kararı aldı.

coinbase (3)

Kripto para borsası Coinbase, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) düzenlemelerinden dolayı marjin ticaretini (margin trading) sonlandırıyor.

San Francisco merkezli borsa, bugün yaptığı açıklamada, müşterilerin Perşembe günü TSİ 01.00’den başlamak üzere yeni marjin ticareti işlemi yapmalarını engelleyeceğini bildirdi. Borsa, açık limit emirlerini de iptal edecek.

Şirket, mevcut pozisyonların vadesi tamamlandığında marjin ticaretini önümüzdeki ay tamamen sona erdirecek. Marjin ticareti, kredi kullanılarak yapılan bir varlık alım satım yöntemini ifade ediyor. Bu yöntem, kullanıcıların daha büyük miktarlarda anaparaya ulaşarak pozisyonlarda kaldıraç kullanmalarını mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar, başarılı işlemler sonucu büyük kârlar elde edebiliyor.

Borsa, marjin ticaretini, Şubat ayında devreye almıştı ve müşteriler 3 kat kaldıraçla işlem yapabiliyordu. Coinbase Pro, GDAX adı ile faaliyet gösterdiği 2017 yılında kaldıraçlı işlemlere imkan tanıyordu fakat Ether’in fiyatında 300 dolardan 10 cent’e ani düşüşten sonra bu özelliği askıya almıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: