Kripto para borsası Binance, yılın ikinci IEO’sunu açıkladı

Önde gelen kripto para borsası Binance’te sıradaki IEO’nun Cartesi (CTSI) için yapılacağı açıklandı.

binance logo

Kripto para borsası Binance’in Launchpad platformunda token satışı gerçekleştirilecek olan sıradaki proje belirlendi.

Borsanın açıklamasına göre, yılın ikinci token satışı Cartesi (CTSI) için yapılacak. Yine çekiliş formatına dayalı olarak gerçekleştirilecek olan token satışı için BNB bakiye kayıtları yarın TSİ 03.00’te başlatılacak ve 21 Nisan 2020 TSİ 03.00’te sonlandırılacak.

Toplamda 1.5 milyon dolara karşılık 100 milyon CTSI satılacak. Bu, CTSI’nin 1 milyar adetlik arzının yüzde 10’una denk geliyor.

Çekiliş sonucunda kazanacak en fazla bilet sayısı 7500 olacak. Her bir bilet karşılığında 200 dolarlık yatırım yapılabilecek.

Resmi açıklama için: https://binance.zendesk.com/hc/tr/articles/360041795572

IEO nedir, Launchpad nedir?

Finansal piyasalara aşina olanlar halka arzı, İngilizce ifadesi ile Initial Public Offering’i (IPO) bilirler. ICO da halka arzın kripto para piyasalarına uyarlanmış şekli olarak düşünülebilir. ICO, Initial Coin Offering kelime bütününün baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. IEO, herhangi bir kripto para borsası tarafından yönetilen fon toplama olayıdır. Kullanıcılar, IEO ile gelecek gördükleri herhangi bir projeye henüz borsalarda listelenmeden önce yatırım yapma şansına erişebilirler.

Launchpad ise Binance’te yer alan IEO platformudur. Bu platformda genellikle aylık olmak üzere belirli aralıklarla farklı projelerin IEO’ları düzenlenir. Hemen hemen önde gelen tüm borsaların Launchpad platformuna benzer platformları bulunmaktadır.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: