Kripto para balinaları, Haziran’da bu 3 altcoin’i seçti

Kripto para analiz şirketi Santiment, balinaların Haziran ayında yüklü miktarda LEND, REN ve ZRX biriktirdiğini bildirdi.

bitcoin balina

Kripto analitik firması Santiment’e göre balinalar; Aave (LEND)Ren (REN) ve 0x (ZRX) coin’lerinden agresif bir şekilde alım yapıyor. Bilindiği üzere Santiment, balinalar olarak da bilinen ve borsa dışı hesapların tuttuğu token miktarını ölçen bir metrik kullanıyor.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Birkaç hafta önce sizlere 3 ERC-20 token’ının balinalar tarafından ciddi şekilde biriktirildiğini aktaran bir makale sunmuştuk. O zamandan şimdiye kadar yaşanan fiyat hareketi mi? LEND %130, REN %120, ZRX %10… İyi ya da kötü bilemeyiz ama kripto para dünyası hâlâ balinaların oyun alanı…” denildi.

Öte yandan popüler metriklerin üçünü temel alan Santiment, kısa vadede Bitcoin için hafif bir yükseliş ya da nötr bir durum beklerken Ethereum’da ise kısa zaman içinde yine nötr bir performans görüyor.

Santiment iki büyük kripto paranın durgun bir ay geçirdiğini ifade ederken bazı altcoin’lerin ise hem BTC hem de ETH’den ayrıldığını bildirdi.

Firma konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

“Şu çok açık ki Haziran ayında Bitcoin de Ethereum da çok sakin bir zaman geçirdi. Başını DeFi projelerinin çektiği altcoin’ler ise ilk iki kripto paranın yardımı olmadan da bir değere sahip olabileceklerini gösteriyorlar.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: