Kripto para alım satımı Samsung’un cüzdanına geliyor

Kripto para borsası Gemini ve Samsung iş birliğinin bir sonucu olarak, Samsung telefonlarında yer alan yerleşik Blockchain cüzdanı ile kripto para alım satımı mümkün oluyor.

ABD merkezli kripto para borsası Gemini ile Samsung ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında, Amerikalı ve Kanadalı kullanıcılar, Samsung Blockchain Wallet’ta kripto para alıp satabilecekler.

Konuyla ilgili bugün yapılan açıklamada, ortaklığın ABD ve Kanada’daki 4 milyon Samsung kullanıcısının kripto para alıp satmalarına olanak tanıayacağı belirtildi.

Samsung Blockchain Wallet, Galaxy S10 ve S20 serileri gibi belirli akıllı telefonlarda kullanılabilir olan bir mobil kripto para cüzdanı. Gemini, kullanıcıların dilerlerse kripto paralarını Blockchain cüzdanında saklayabileceklerini, dilerlerse de Gemini Custody’ye aktarabileceklerini ifade etti.

Gemini’nin CEO’su Tyler Winklevoss, “Kripto, sadece bir teknoloji değil, bir harekettir. Kriptonun daha fazla seçenek, bağımsızlık ve fırsat vadini dünya çapında daha fazla kişiye getirmek için Samsung ile beraber çalışmaktan onur duyuyoruz.” dedi.

Samsung, bugünlerde giderek daha fazla kripto para şirketi ile ortaklık içinde. Teknoloji devi, henüz birkaç gün önce Blockchain tabanlı canlı yayın platformu Theta.tv ile de iş birliğine gitmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: